Jak myć włosy?

jak myć włosy

Mycie włosów wydaje się zwykłą i prostą czynnością. Jednak poznanie kilku zasad pozwala na utrzymanie zdrowych i pięknych pasm. Jak myć włosy?

Piękne włosy każdego dnia

Włosy to dla wielu atrybut kobiecości, szczególnie jeśli mowa o długich i zadbanych pasmach. Włosy wymagają pielęgnacji. Przetłuszczają się, osiada się na nich kurz i inne zanieczyszczenia powietrza. Brudne i tłuste włosy stają się oklapnięte, przez co fryzura traci na wyglądzie. Higiena skóry głowy i włosów pozwala zadbać o nie we właściwy sposób. Dlatego ważne są czynności pielęgnacyjne oraz zabiegi, które przeprowadzamy na naszych włosach.

Jak myć włosy?

Być może to dość banalne pytanie, ale niezwykle ważne. Odpowiednio myjąc włosy możemy poprawić ich wygląd i stan skóry. Wystarczy tylko poznać zasady prawidłowego mycia włosów. Na początek należy je dobrze rozczesać. Dokładne rozczesanie sprawi, ze kosmetyk lepiej dojdzie do każdego pojedynczego pasma. Do tego łatwiej będzie nam rozczesać je tuż po umyciu. Szampon powinniśmy dobrać do rodzaju naszych włosów. Problematycznej skórze głowy polecamy szampony lecznicze, dostępne w aptekach. Do loków sprawdzą się kosmetyki, przeznaczone do suchych i zniszczonych włosów. Zanim zaaplikujemy na włosy szampon, zmoczmy je wodą, która w żadnym wypadku nie może być gorąca. Wtedy możemy nałożyć kosmetyk w ilości nie większej niż wielkość orzecha włoskiego – dla krótkich włosów. Szampon wcześniej spieniamy, mieszając z wodą. Możemy dokonać tego na dłoniach lub w osobnym naczyniu. Włosy myjemy przez wykonywanie okrężnych ruchów na skórze głowy. Mycie włosów to także masaż skóry głowy, który pobudza cebulki do wzrostu. Szampon spłukujemy letnią wodą. Należy zrobić to dokładnie, ponieważ pozostałości kosmetyku mogą doprowadzić do alergii czy uczucia świądu.myć włosy Na koniec mycia warto spłukać włosy zimnym strumieniem, co pobudzi krążenie krwi. Przy stosowaniu odżywki czy maski, również należy dokładnie wmasować a następnie, po odczekaniu wyznaczonego czasu, spłukać kosmetyk.

Włosy najlepiej pozostawić do naturalnego wyschnięcia. Stosując suszarkę,nie zapomnijmy o wcześniejszej aplikacji preparatu zabezpieczającego przed działaniem wysokiej temperatury. Dbajmy o włosy i zawsze pamiętajmy o tym, jak je prawidłowo myć.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: