Praktyczne kosmetyki

praktyczne kosmetyki

Narzekamy na chroniczny brak czasu i zasobność portfela. Przekłada się to, na pielęgnację naszego ciała. Wiemy, że higiena jest ważna, jednak często brakuje nam czasu na wykonanie podstawowych zabiegów. Rozwiązaniem problemu mogą okazać się praktyczne kosmetyki.

Kosmetyki do higieny

Wystarczy przekroczyć próg drogerii, by zobaczyć jak wielką ilość kosmetyków proponują nam producenci. W skalpach kosmetycznych znajdziemy produkty do wszystkiego. Dla marek kosmetycznych, uroda nie ma żadnych tajemnic. Jednak natłok produktów może boleć nie tylko nasze półki, ale przede wszystkim budżet. Nie may często czasu, na wykonywanie wszystkich zabiegów kosmetycznych, jakie są nam znane. Kosmetyki do higieny są niezbędne, ale kto powiedział, że w sprytny sposób nie możemy ograniczyć ich ilości, oszczędzając miejsce, pieniądze i czas!

Praktyczne kosmetyki

Praktyczne kosmetyki to produkty multifunkcyjne. To także kosmetyki, których użycie jest niezwykle wygodne, zarówno w domu czy w podróży. Coraz częściej spotykamy produkty, które potrafią zastąpić nam kilka kosmetyków. Po co więc zapełniać półki łazienki nieskończoną liczbą opakowań, skoro można zredukować ich ilość do minimum. Najwyższa pora, by poznać praktyczne kosmetyki, które ułatwią nam utrzymanie codziennej higieny.

Balsam pod prysznic

Balsam pod prysznic to rewolucyjny kosmetyk. Odkąd pojawił się na rynku, marki zaczęły dodawać go do swoich linii produktowych. Kosmetyk pozwala na nawilżenie i odżywienie ciała już pod prysznicem, Wystarczy wetrzeć balsam w mokre ciało, odczekać chwilę i go spłukać. Proste, praktyczne i wygodne, szczególnie gdy nie mamy czasu by poświęcić kilkanaście minut na balsamowanie całego ciała.

Suchy szampon

Suchy szampon to przyjaciel każdej kobiety, która znajdzie się w sytuacji awaryjnej. Nagły brak wody, wyjście czy podróż – to okazje, kiedy warto mieć przy sobie suchy szampon. Kosmetyk aplikuje się na włosy, wmasowuje i wyczesuje. Włosy zyskują objętość i stają się odświeżone, jakbyśmy je przed chwilą umyli. Taki szampon doskonale sprawdzi się w podróży.

Olejek

Olejek argonowy, kokosowy czy każdy inny, to naprawdę wielofunkcyjny kosmetyk. Zmyjemy za jego pomocą makijaż, szczególnie wodoodporny. Odżywimy końcówki włosów i dodamy im blasku. Nawilżymy i wygładzimy skórę, a nawet ochronimy ją przed słońce, o ile użyjemy produktu z filtrem. Olejek to niezbędnik każdej miłośniczki praktycznych zastosowań kosmetycznych.szampon

Wazelina

Wazelina jest znana jako kosmetyk do ust. Chroni je przed zimnem i nawilża. To samo zrobi e skórą całego ciała. Wazelinę może zastosować także do ujarzmienia naszych brwi czy do rozświetlenia kości policzkowych. Alergicy również powinni mieć ją pod ręką, w okresie pylenia. Zaaplikowana tuż przy otworach nosowych zapobiega przedostawaniu się pyłków do dróg oddechowych.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: