Pranie bielizny

pranie

Nowy biustonosz nie przetrwał nawet miesiąca? Po kilku praniach nadaje się do wyrzucenia mimo, ze był wykonany z dobrej jakości materiałów? Przyczyną może być nieodpowiednie pranie bielizny. Jak prać i co stosować, aby cieszyć się dłużej ładną bielizną?

Czas na pranie

Pranie to nieodłączny element naszych domowych obowiązków. Większość z nas korzysta z dobrodziejstw własnych pralek. Zdecydowanie rzadziej udajemy się do specjalistycznej pralni, gdzie wszystkimi zabiegami zajmują się wykwalifikowani pracownicy. Zrobienie prania to dla niektórych spore wyzwanie. Pomieszanie białych i kolorowych ubrań może zakończyć się zafarbowaniem jasnych tkanin. Takich błędów możemy wyróżnić wiele. Nie omijają one również naszej bielizny. Często traktujemy ją niewłaściwie, przez co szybko nadaje się tylko i wyłącznie do wyrzucenia. Wystarczy kilka zasad i gadżetów, które pomogą nam w praniu bielizny.

Pranie ręczne

Pranie ręczne jest najlepszym rozwiązaniem dla delikatnej bielizny. Niektórych tkanin nie możemy wirować czy poddawać zbyt wysokiej temperaturze. Jeszcze innych kompletnie nie wolno wkładać do pralki. Po dokładnym sprawdzeniu metki naszego biustonosza czy majtek, będziemy mieli pewność jak się z nim obchodzić. Do ręcznego prania bielizny stosujemy delikatne płyny do prania, płatki mydlane oraz zmiękczające płyny do płukania tkanin. Nie staramy się wykręcać na siłę biustonosza, co może skończyć się połamanymi fiszbinami.

Siateczkowe woreczki

Jeśli pierzemy bieliznę w pralce, przydadzą się nam gadżety, które ułatwią tę czynność. W tym celu możemy użycz specjalnych woreczków wykonanych z siateczki, które zabezpieczą nasz stanik czy majtki. To idealne rozwiązanie zarówno do prania samej bielizny jak i innych ubrań. Przed włożeniem do woreczka należy zapić haftki biustonosza, żeby nie zniszczyły materiału i nie poszarpały samego worka na bieliznę.

Dodatkowe środki

bielizna

Bieliznę jasną oraz ciemną pierzemy oddzielnie, ale gdy zdarzy nam się konieczność wyprania ich razem, możemy użyć specjalnej chusteczki, wyłapującej kolor. Taki środek zabezpieczy bieliznę przed zafarbowaniem. Do prania warto także dodać środek zmiękczający wodę. Dzięki niemu biała bielizna nie będzie szarzała i zachowa atrakcyjny wygląd na dłuższy czas.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: