Rodzaje mydła

rodzaje mydła

Mydła służą do mycia naszego ciała czyli utrzymania prawidłowej higieny. Jakie rodzaje mydła są dostępne na rynku?

Mydło Aleppo

Nazwa mydła wywodzi się od nazwy syryjskiej miejscowości. Aleppo to najbardziej znane mydło na świecie. Jest wytwarzane według tradycyjnej i historycznej receptury. Do produkcji mydła wykorzystuje się naturalne oleje roślinne z oliwek oraz drzewa laurowego. Oleje zapewniają właściwości antyseptyczne i lecznicze. Mydło Aleppo jest bardzo cennym produktem, stąd jego wysoka cena. Oryginalny produkt doskonale oczyszcza skórę, nawilża ją i pomaga zwalczyć trądzik. Niweluje swędzenie skóry i zwiększa porost włosów. Mydła tego rodzaju są polecane posiadaczom wrażliwej i suchej cery.

Mydła marsylskie

Mydła marsylskie to także naturalne produkty, bazujące na wyciągach roślinnych. Mydło marsylskie jest hipoalergiczne, więc nadaje się do higieny skóry normalnej oraz alergicznej. Może być stosowane przez dzieci i osoby dorosłe. Jest całkowicie biodegradowalne i bardzo wydajne. Łagodzi podrażnienia skórne, nie wysuszając przy tym jej powierzchni. Mydło marsylskie z powodzeniem można wykorzystywać do mycia twarzy, całego ciała a nawet prania delikatnych tkanin. Skutecznie oczyszcza cerę trądzikową i zwalcza wszelkie bakterie, obecne na skórze.

Czarne mydło

mydła marsylskieCzarne mydło pochodzi z kontynentu afrykańskiego. Jest wytwarzane z naturalnych surowców, pochodzących z tropikalnych lasów deszczowych. Ten rodzaj mydła jest polecany osobom z wrażliwą i trądzikową cerą. Oczyszcza, nawilża i eliminuje przebarwienia skórne. Nadaje się także do demakijażu. Dzięki witaminom i składnikom roślinnym, czarne mydło dobrze regeneruje skórę, wyrównując jej koloryt.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: