Jak dbać o higienę skóry latem?

higienę skóry

Pielęgnacja i higiena naszego ciała, jest po części zależna od pory roku. Dostosowujemy produkty, do wymagań, jakie wyznaczają warunki atmosferyczne i potrzeby naszej skóry. Jak dbać o higienę skóry latem?

Skóra latem

Ludzkie ciało odczuwa wszelkie czynniki zewnętrzne, takie jak temperatura, mróz, słońce czy wiatr. Pogoda wpływa na stan naszej skóry – łatwo ją przegrzać lub wyziębić. Podrażnienia także mogą mieć swoje źródło w warunkach, panujących obecnie na zewnątrz. Dlatego tak ważna jest pielęgnacja, która ulega modyfikacji, wraz z następującymi po sobie porami roku.

Jak dbać o higienę skóry latem?

W letni czas, wystawiamy swoje ciało na działanie promieni słonecznych. Słońce, kosmetyki i długie godziny spędzone na zewnątrz, mają znaczenie w pielęgnacji i przyszłym wyglądzie skóry. Higiena latem jest bardzo ważna, w kwestii dbania o skórę i jej atrakcyjny wygląd. Jak dbać o higienę skóry latem? Kilka poniższych porad pomoże zwrócić szczególną uwagę na potrzeb skóry w tym okresie. Problem, na temat tego, co zapakować do wakacyjnej kosmetyczki szybko zniknie, a my będziemy mogli cieszyć się czystą i piękną skórą, także po urlopie.

Woda różana dla oczyszczania i odświeżenia

Latem większość z pań rezygnuje z mocnego makijażu. Upały nie sprzyjają, by codziennie rano wykonywać pełen makijaż, a skórze należy się odpoczynek, tak samo jak całemu ciału. Woda różana jest doskonałym rozwiązaniem na wakacyjne dni, Wspaniale odświeża, delikatnie oczyszcza i orzeźwia skórę. Może być stosowana zamiast tonika. Woda różana ma delikatna formułę, przez co jest łagodnym kosmetykiem, do każdego rodzaju skóry.

Peeling skóry

Nasza skóra wciąż jest odbudowywana przez komórki. Te, które uległy złuszczeniu i obumarciu, najlepiej usunąć, co przywróci skórze gładki wygląd. Peeling to kosmetyk, którego składniki ścierają obumarłe resztki naskórka, co przygotowuje jej powierzchnię do dalszych zabiegów. Po peelingu, nasza skóra lepiej przyjmie opaleniznę, a ta z kolei na gładkim ciele prezentuje się olśniewająco. Wystarczy wykonać peeling skóry raz w tygodniu, by cieszyć się jej pełną czystością i gładkością.

Mgiełka do twarzy

Podczas upałów skóra poci się znacznie szybciej i częściej, co widać na skórze twarzy, szyi i dekoltu. Mgiełka do twarzy, oparta na składnikach mineralnych, ochłodzi naszą skórę i przyniesie ulgę. Dodatkowo nawilży cerę, co jest niezbędne do jej prawidłowej pielęgnacji, nie tylko latem.

Prysznic po kąpiel w morzu czy w basenie

ciałoPrysznic pomaga nam utrzymać higienę ciała. Po kąpieli w morzu czy w basenie to obowiązkowy krok pielęgnacji naszego ciała, podczas wakacji. W morzu czy w basenie, nasza skóra ma kontakt z wszelkimi bakteriami, których musimy się pozbyć. Do tego dochodzi pot oraz brud. Prysznic będzie także przyjemną formą ochłodzenia w upalny dzień.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: