Podstawowe zasady higieny osobistej

Niezależnie od prowadzonego trybu życia, wieku i sytuacji materialnej, nie można zapominać o przestrzeganiu zasad higieny intymnej. Właściwa pielęgnacja znacznie zmniejsza ryzyko podrażnień i infekcji. Oczywiście nie można zapominać o poczuciu komforty i świeżości.
Istnieje kilka prostych zasad higieny osobistej, które zapewnią długotrwałe poczucie świeżości i czystości, a także skutecznie pozwolą chronić okolice intymne, przed infekcjami i innymi dolegliwościami.
Zasada nr 1 – sztuka prawidłowego mycia
Sama woda nie jest wystarczającym środkiem myjącym, ponieważ nie usuwa bakterii, wirusów, nadmiaru sebum i zanieczyszczań. Stosowanie zwykłego mydła, również nie jest wskazane, gdy chodzi o pielęgnację miejsc intymnych. Na naszym rynku dostępnych jest wiele specjalnych płynów do higieny intymnej o specyficznym kwaśnym pH. Warto stosować je regularnie, ponieważ pomagają utrzymać prawidłową florę bakteryjną pochwy. Niestety, zwolenniczki długich i gorących kąpieli w wannie, powinny pamiętać o tym, że zbyt długie przebywanie w wodzie z płynami do kąpieli lub solami, sprzyja wypłukiwaniu naturalnej flory bakteryjnej. Należy także zapomnieć o stosowaniu gąbek i myjek, które stanowią siedlisko grzybów, bakterii i wirusów.
Zasada nr 2 – bielizna tylko z naturalnych tkanin
Bywa cudownie kolorowa, pięknie zdobiona i… szalenie niezdrowa. Bielizna wykonana ze sztucznych włókien, powoduje nadmierne pocenie się skóry, utrudnia swobodny przepływ powietrza, a w efekcie prowadzi do przykrych zmian w obrębie narządów płciowych. Niestety, także tak kochane przez wiele pań, stringi, często wywołują podrażnienia miejsc intymnych. Do codziennego użytku wybierajmy bawełnianą bieliznę, która pozwala skórze oddychać, a bardziej zmysłowe modele, pozostawmy na specjalne okazje.
Zasada nr 3 – pamiętaj o środkach higienicznych
Podpaski, tampony i wkładki. Wszystkie stworzone dla naszego komfortu, które dobrze dobrane, zapewniają poczucie suchości i czystości nawet przez wiele godzin. Należy jednak pamiętać o tym, by środki higieniczne wymieniać często i nie pozostawać w nich dłużej, niż zaleca producent. Panie cierpiące na stany zapalne układu moczowo-płciowego, powinny zastąpić tampony podpaskami.
Trzy podstawowe zasady higieny, które pozwalają cieszyć się przyjemnym uczuciem świeżości, praktycznie w każdych okolicznościach. Ich stosowanie nie wymaga zbyt wiele wysiłku, za to doskonale wpływają na stan zdrowia i samopoczucie.

Podobne artykuły »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Google+ »

Polecane produkty »

ZadbajOSiebie.pl »

W dniach 9-10 stycznia 2015 r. w Rzeszowie odbędzie się kurs „Postępy w Ultrasonografii Ginekologicz [...]

Environ SS-Active Sebugel zawiera odpowiednie stężenie witaminy A i uzupełnia ubytki w poziomie nawi [...]

LIPO-INTENSIVE Krem ochronny do twarzy SPf 20 Krem polecany do codziennej pielęgnacji skóry alergicz [...]

Prędzej czy później nasze zęby zaczynają ciemnieć pod wpływem przyjmowanych pokarmów, kawy, herbaty [...]

Ból głowy, niewyraźnie widziany obraz – oto kilka objawów, które mogą świadczyć o tym, że warto zbad [...]

Polub nas na FB! »