Higiena stóp – jak zadbać o stopy?

higiena

Wraz z sezonem wiosennym odkrywamy nie tylko dekolty czy ramiona ale także nasze stopy. Już niedługo sięgniemy po sandały i klapki. Higiena stóp to podstawa zdrowia i pięknej prezentacji naszych nóg. Jak zadbać o stopy?

Higiena stóp – czas na regenerację

Zimą nasze stopy są praktycznie cały czas zakryte. Grube skarpety i rajstopy nie służą stopom. Do wszystkiego dochodzą kozaki oraz botki. Nogi pocą się, a naskórek staje się twardy. Po zimie czas na regenerację, która sprawi, że stopy będą gładkie i wypielęgnowane. Jak zadbać o stopy? Wystarczy skorzystać ze sprawdzonych sposobów pielęgnacji stóp, by móc tej wiosny zaprezentować piękne stopy.

Kąpiel stóp

Zanim przystąpimy do usuwania zgrubiałego naskórka, najlepiej zmiękczyć skórę. W tym celu idealna będzie kąpiel stóp. Aromatyczna moc olejków połączona z ciepłą wodą, wypielęgnuje suchą po zimie skórę. Tego typu przyjemność warto zafundować sobie raz w tygodniu. Najlepszym olejkiem będzie lawendowy lub cytrusowy.

Usuwanie naskórka

Usunięcie naskórka to konieczny krok w celu uzyskania gładkiej skóry stóp. Najbardziej problematycznym obszarem są pięty. To właśnie w tym miejscu skóra najszybciej twardnieje. Naskórek usuniemy przy pomocy pumeksu, tarki do stóp lub specjalistycznego urządzenia, które bez problemu znajdziemy w sieciówkach drogeryjnych.

Peeling stóp

higiena stópPo usunięciu naskórka warto wykonać peeling. Do pielęgnacji stóp zaleca się używanie peelingów gruboziarnistych. Należy energicznie wmasować kosmetyk w stopy, a następnie spłukać go ciepłą wodą.

Krem do stóp

Ostatnim punktem w odzyskaniu pięknego wyglądu stóp będzie użycie kremu. Krem do stóp nawilży skórę i dodatkowo ją zmiękczy. Po aplikacji kosmetyku, warto założyć na stopy bawełniane skarpetki, co wzmocni efekt działania kremu.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: