Bez jakich kosmetyków nie możemy przeżyć wakacji?

wakacje

Istnieją produkty, które ratują nas w trudnych sytuacjach, także tych kosmetycznych. Inne pozwalają utrzymać piękny i zdrowy wygląd skóry oraz odpowiednią higienę, szczególnie w okresie letnim. Bez jakich kosmetyków nie możemy przeżyć wakacji?

Czysta skóra na wakacjach

Nie musimy przypominać, że bez względu na to czy są wakacje, czy nie, należy dbać o higienę swojego ciała. Brzydki zapach, pot i brud gromadzą się na naszym ciele, a przy wysokich temperaturach są bardziej odczuwane przez otoczenie. Dbanie o czystą skórę powinno być naszym codziennym nawykiem. Na wakacjach dodatkowo musimy ją odpowiednio chronić i pielęgnować. Pomagają w tym specjalne produkty, które goszczą latem w naszych kosmetyczkach. Bez jakich kosmetyków nie wyobrażamy sobie wakacji?

Krem do opalania

Skoro była mowa o ochronie, nie możemy zapomnieć o tej przeciwsłonecznej. Szkodliwe promieniowanie przyczynia się do powstawania poparzeń, przebarwień a nawet rozwoju chorób skóry, jak np. czerniak. Dlatego tak ważna jest właściwa ochrona, w postaci kosmetyków zawierających filtry ochronne. Bez aplikacji tego typu produktów, nawet nie powinniśmy wystawiać się na słońce. W sklepach znajdziemy zarówno kremy, balsamy, olejki czy spraye lub pianki do opalania.

Odżywka do włosów

Splątane włosy, wysuszone słońcem wołają o ratunek. Z tym przychodzi nam odżywka do włosów. Najlepiej w sprayu, bo jest praktyczna i łatwa w użyciu. Bez użycia odżywki możemy mieć problem z rozczesaniem włosów po kąpieli w morzu czy oceanie. Odżywka odżywi i nawilży dotknięte wiatrem i słońcem pasma. Najlepiej stosować ją po każdym myciu włosów.

Balsam do ciała

Wyobraźmy sobie, co czuje skóra po całym dniu na słońcu. Z pewnością potrzebuje nawilżenia, co zapewni jej balsam do ciała. Otuli skórę, zregeneruje i nada jej blasku oraz pięknego zapachu. Każdego dnia lata wcierajmy w skórę balsam, by pozostała gładka i miękką. Balsam ukoi także skórę po opalaniu, a nawet wydłuży jej złocisty odcień.

Lakier do paznokci

Zadbane paznokcie są naszą wizytówką. W czasie wakacji możemy zaszaleć z kolorami, wykonując modny manicure i pedicure. Paznokcie powinny być wcześniej równo obcięte i opiłowane. Potraktowane lakierem do paznokci będą wspaniałym dodatkiem do letnich stylizacji. Lakier do paznokci zabierzmy ze sobą na wakacje, z pewnością zmieści się w naszym bagażu.

Pomadka ochronna do ust

Nie ma nic gorszego w wakacyjny czas, jak spierzchnięte od słońca usta. Suche wargi uratuje pomadka ochronna, którą warto mieć zawsze przy sobie, szczególnie na plaży. Balsam do ust ukoi delikatną skórę i zapobiegnie jej wysuszeniu. Do wyboru mamy różne kolory i zapachy, a także wersje przeźroczyste i bezzapachowe. Najważniejsze, by nie zapominać o używaniu pomadki, bo inaczej nasze usta będą mocno cierpiały w gorące lato.

Dezodorant

czysta skóraAntyperspirant to obowiązkowy kosmetyk każdej kosmetyczki. Podczas upałów więcej się pocimy, przez co wydzielamy nieprzyjemny zapach. Dezodorant pozwala czuć się komfortowo w zatłoczonym autobusie czy sklepie. Zapewnia świeżość przez długi czas i pomaga uniknąć wpadki w postaci nieestetycznych plam potu na ubraniach.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: