Manicure – pamiętaj o podstawowych zasadach higieny!

manicure

Zadbane dłonie to nasza wizytówka. Podczas wykonywania manicure należy pamiętać o podstawowych zasadach higieny.

Higiena dotyczy pięknych dłoni i paznokci. Podstawowe zasady pozwolą na zachowanie nie tylko czystych ale także atrakcyjnie wyglądających dłoni.

Czyste narzędzia

Do wykonania manicure potrzebujemy odpowiednich narzędzi. Nożyczki do obcinania paznokci oraz wszelkiego rodzaju pilniczki powinny zawsze być czyste. Tylko odkażone narzędzia pozwolą zachować nam bezpieczeństwo i higienę. Stosując brudny sprzęt, możemy łatwo przenieść bakterie. Uszkadzając skórę rąk, łatwo o zakażenie, więc pamiętajmy o tym.

Jednorazowe akcesoria

W wielu salonach stosuje się jednorazowe narzędzia do manicure. Pilniczki, patyczki czy ręczniki jednorazowego użytku ułatwiają utrzymanie wysokiego poziomu higieny. Każdy klient ma pewność, że taki sprzęt jest używany tylko raz, co daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa. W sklepach kosmetycznych bez problemu zaopatrzymy się w takie akcesoria, których użyjemy samodzielnie w domu.

Kosmetyki z aktualną datą ważności

Pod żadnym pozorem nie stosujmy przeterminowanych kosmetyków. Zapewne już dawno straciły swoje właściwości, a używając ich, możemy tylko wywołać niepotrzebne reakcje skórne czy uszkodzenia płytki paznokcia. Zanim więc pomalujemy paznokcie czy użyjemy kremu do rak, sprawdźmy datę ważności kosmetyków. Te, których czas użyteczności minął, umieśćmy w koszu na śmieci.

Mycie rąk przed zabiegiem

Zanim wykonamy manicure, musimy dokładnie umyć ręce. Pozbędziemy się wszelkich zanieczyszczeń i bakterii. W drogeriach dostępne są specjalne szczoteczki do rąk, które ułatwiają ich mycie. W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych dodatkowo odkaża się ręce. Stosowanie takich preparatów pozwala na zachowanie właściwego poziomu higieny i odpowiednio przygotowuje ręce do zabiegu.

Manicurzystka zawsze w rękawiczkachdlon

Profesjonalne salony kosmetyczne muszą pamiętać o dokładnej higienie zarówno klientów jak i pracowników. Manicurzystka powinna mieć zawsze założone rękawiczki ochronę, które powinna zmieniać przy każdym kliencie na nowe. Wybierając kosmetyczkę zwróćmy uwagę na ten szczegół, który wbrew pozorom jest bardzo ważny w utrzymaniu prawidłowej higieny.

Powyższe zasady pozwolą utrzymać nam właściwą higienę, Dzięki nim, będziemy cieszyć się zadbanymi dłońmi, z wymarzonym i pięknym kolorem na paznokciach.

PODZIEL SIĘ: