Na noc podpaski czy tampony?

W zależności od tego, jak wrażliwe są nasze okolice intymne, oraz jak intensywne jest krwawienie miesięczne możemy zdecydować się na użytkowanie różnych środków do higieny intymnej. Podpaski są wskazane dla kobiet prowadzących raczej siedzący tryb życia, za to z wrażliwymi okolicami intymnymi, podatnymi na różnego rodzaju mechaniczne uszkodzenia, przesuszenie pochwy itd. Tampony z kolei znajdują wielbicielki głównie wśród pań aktywnych, ceniących dyskrecję, wygodę.

Zalety tamponów.

Do niewątpliwych zalet tamponów należy wspomniana już dyskrecja, ich niewidoczność, ale też pochłanianie nieprzyjemnego zapachu już u źródła. Tampony minimalizują również ryzyko zabrudzenia bielizny (choć część pań dla pewności stosuje dodatkowo wkładki higieniczne, przynajmniej na noc). Można wybierać spośród wielu rozmiarów tego środka higienicznego.

Przeciwwskazania dla tamponów.

Tampony nie są jednak wynalazkiem bez wad – nieusunięty może na przykład doprowadzić do zakażenia, a nawet zespołu wstrząsu toksycznego (z wysoką gorączką, osłabieniem, zawrotami głowy, bólem brzucha). Ponad to tampony nie są wskazane na noc. Przede wszystkim dlatego, że należy je zmieniać średnio co 4 godziny. A sen zazwyczaj trwa niemal dwa razy tyle. Podpaski z kolei mają tą zaletę, że są łatwe w użyciu. Współcześnie na rynku mamy dostęp do podpasek wykonanych z różnego rodzaju materiałów, o kilkunastu rozmiarach, pochłaniające zapach. Ponad to stosując podpaski łatwiej kontrolować ilość i charakter wydzieliny.

Wady podpasek.

Niestety podpaski także nie są bez wad – przede wszystkim zapewniają mniejszą dyskrecję, mogą utrudniać uprawianie sportu, brudzić bieliznę, podrażniać delikatną skórę czy uczulać, a w upały odparzać. Niemniej na noc lepiej jest wybrać właśnie ten środek higieny intymnej. Co prawda podpaski również należy zmieniać co 4 godziny, ale przy zaniedbaniu tej czynności w nocy co najwyżej ryzykujemy zabrudzeniem bielizny czy pościeli ,a nie zdrowiem (ryzyko wstrząsu toksycznego).

TAGI: Środki higieniczne, pochwa, tampony, podpaski, zawroty głowy, bóle brzucha, odparzenia.

PODZIEL SIĘ: