Sposoby na białe zęby

białe zęby

Śnieżnobiały uśmiech rodem z amerykańskich filmów to marzenie wielu osób. Kolor zębów ulega zmianie z powodu różnych czynników. Można z tym walczyć. By uzyskać wymarzony efekt, sprawdźcie nasze sposoby na białe zęby.

Śnieżnobiały uśmiech ma czarna pantera…

Jaki jest sekret białych zębów ciemnoskórych osób? Właśnie kolor ich skóry, który tworzy z uzębieniem bardzo wyraźny i mocny kontrast. Uśmiech wydaje się więc bielszy. Odpowiedni kolor szminki może sprawić, że nasze zęby będą miały bardziej jasny, biały odcień. To jednak tylko chwilowy efekt. Wybielanie zębów ma różne formy. Jedne są bardziej kosztowne, inne mniej. Ze skutecznością też bywa różnie. Przedstawiamy dziś trzy najpopularniejsze sposób na białe zęby. Wypróbujcie ten, który najbardziej wam odpowiada.

Pasty do zębów

Na rynku znajdziemy przeróżne marki, które oferują nam wybielające pasty do zębów. Ich cena zaczyna się już od zaledwie kilku złotych. Producenci oferują bielszy uśmiech w 14 dni, redukcję przebarwień i oczywiście higienę jamy ustnej. W końcu pasta ma także usunąć wszelkie resztki pokarmów i bakterii z jamy ustnej. Pasty nie zapewnią nam spektakularnych efektów w postaci hollywoodzkiego uśmiechu. Możemy poprawić nimi odcień zębów, za czym stoją składniki aktywne. W przypadku niektórych firm, znajdziemy także specjalne aktywatory wybielania, która także przypominają pastę. Mają one zwiększyć jej działanie. Jeśli oczekujemy czegoś więcej, warto przyjrzeć się innym metodom wybielania zębów.

Paski wybielające

Paski to nowoczesna metoda, która nie wymaga wizyt w gabinecie stomatologicznym. Co ważne, jest szybka i bezbolesna. Za tego typu paski zapłacimy około kilkadziesiąt złotych. W opakowaniu znajdziemy elementy, które wystarczą na ogół na tygodniową kurację wybielającą. Dla uzyskania lepszych efektów, przed zabiegiem warto dokładnie umyć zęby. Następnie aplikujemy na nie specjalny płyn i naklejamy na zęby paski, które rozpuszczą się po kilku minutach. Na koniec płuczemy jamę ustną. Zabieg powtarzamy najlepiej 2 razy dzień przez okres 7 dni. Odcień zębów jest widocznie jaśniejszy, znacznie bardziej biały, niż przy kuracji pastą.

Profesjonalne wybielanie

białe zębyProfesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym jest bardzo popularnym zabiegiem estetycznym. Jego efekty są zaskakujące. Przez wybielanie możemy poprawić kolor uzębienia, pozbyć się wszelkich przebarwień. W zabiegu wykorzystuje się specjalne składniki chemiczne, które usuwa nagromadzone w mikroszczelinach barwniki oraz zanieczyszczenia. Wybielanie jest całkowicie bezpieczne, ale nie należy do tanich przyjemności. Ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilku tysięcy złotych, w zależności od wybranej metody. W dodatku efekt nie jest trwały i dla jego podtrzymania należy co jakiś czas powtórzyć wybielanie.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: