Apteczka na majówkę czyli higiena i zdrowie podczas wyjazdu

apteczka na majówkę

Majowe weekendy i piękna pogoda zachęcają do wyjazdów na łono natury. Podczas wycieczki nie trudno o kontuzję. W takich sytuacjach przyda się apteczka, która zapewni nam szybką pomoc.

Higiena i zdrowie podczas wyjazdu

Wyjeżdżając, choćby na działkę za miasto, musimy pamiętać o ochronie naszego zdrowia. Bezpieczeństwo i higiena powinny przyświecać nam gdziekolwiek się znajdujemy. Jadąc w nieznane nigdy nie wiemy, czy spotka nas nagła kontuzja, zasłabnięcie lub użądlenie przez owady. Możliwości jest wiele, a przy niektórych z nich, pomoc, nawet ta doraźna okaże się niezastąpiona.

Apteczka na majówkę

Maj to miesiąc, kiedy chętniej wsiadamy na rowery, łódki, korzystając z uroków pięknej przyrody. Na wyjazd nie zapominamy zapakować aparatu fotograficznego czy prowiantu, ale nie zawsze pamiętamy, by zabrać ze sobą apteczkę. W przypadku podróży samochodem, nie ma mowy o takim problemie, ponieważ apteczka pierwszej pomocy jest jednym z elementów obowiązkowego wyposażenia każdego auta. Jadąc gdziekolwiek, warto zabrać ze sobą kilka rzeczy, które mogą uratować nas w potrzebie, w razie nagłego wypadku podczas urlopu.

Woda w butelce

Nie ważne gdzie wyruszamy, zawsze warto mieć pod ręką butelkę wody. Służy ona nie tylko do picia, szczególnie podczas upałów, ale także do przemywania ran czy ich ochłodzenia. Butelka wody przyda się wszędzie tam, gdzie dostęp do niej jest nieco utrudniony. Nawet w pobliżu jezior czy rzeki musimy mieć swoją wodę, ponieważ ta w zbiorniku, niekoniecznie nadaje się do picia. Wodą przemyjemy także wszelkie rany, nie dopuszczając do ich zakażenia.

Woda utleniona

Woda utleniona służy do dezynfekcji zranionych miejsc. Należy jednak pamiętać, że swoje właściwości zachowuje jedynie 24 godziny po otwarciu opakowania. Niewielka buteleczka zmieści się do plecaka czy torby. Nie zajmie dużo miejsca, a może się przydać podczas majówkowej wyprawy.

Plastry

plastry opatrunkowePodczas wycieczki zdarzają się różne upadki, otarcia czy zranienia, szczególnie dzieciom, które z ciekawością odkrywają nowe tereny. Plaster zabezpieczy rany i zatamuje krwawienie. Warto zapakować do apteczki plastry opatrunkowe różnej wielkości. Specjalnie dla dzieci możemy kupić kolorowe plastry, które dodatkowo złagodzą ból upadku poprze barwne nadruki.

Maść na urazy

Maść na urazy to doskonały środek dla każdego wycieczkowicza. Szybko złagodzi ból, działając przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Zmniejszy obrzęk i opuchliznę, pozwalając nam na kontynuowanie wyprawy.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: