Jak dbać o higienę podczas kilkunastogodzinnej podróży?

higiena-w-podrozy

Higiena osobista jest bardzo ważna. Dbanie o swoją urodę, zdrowie i czystość stanowi naszą wizytówkę. Jak radzić sobie z higieną podczas długiej podróży?

Wiosenno – letni czas sprzyja podróżom. Zawodowe obowiązki także wymagają niekiedy częstych wojaży, czasami bardzo długich i męczących. Wysoka temperatura, częste zmiany klimatu oraz niewygodny transport powodują, że nie zawsze czujemy się świeżo. Dbałość o higienę w nietypowych warunkach wcale nie musi być dużym wyzwaniem.

Pomocne środki czystości

Rynek oferuje wiele produktów dedykowanych osobom podróżującym. W sklepach znajdziemy różnego rodzaju środki pozwalające na utrzymanie higieny osobistej we wszelkich warunkach. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w niektóre z nich.

Antybakteryjny żel do rąk – przemieszczając się środkami lokomocyjnymi dotykamy poręczy, klamek, siedzisk na których znajduje się mnóstwo bakterii. W niektórych pojazdach nie mamy dostępu do wody. Problem ten rozwiążą antybakteryjne żele, które zdezynfekują i oczyszczą nasze ręce. Niewielkie buteleczki zmieszczą się do naszego bagażu i zapewnią ochronę przed niechcianymi zarazkami. W alternatywie możemy użyć jednorazowych chusteczek antybakteryjnych, które mają takie same działanie jak żele.

Nakładki na sedes – toalety w środkach transportu pozostawiają często wiele do życzenia. Korzystanie z nich dla wielu wiąże się z koniecznością. Higieniczne nakładki toaletowe rozkłada się na sedes, co pozwala uniknąć bakterii. Po użyciu można je spłukać w toalecie. Taki środek przyda się również w hotelach.

Środki higieny intymnej – miejsca intymne są bardzo wrażliwe i wymagają odpowiedniej ochrony. Pomogą w tym nawilżane chusteczki do higieny intymnej, które bez problemu dostaniemy w aptece czy drogerii. W podróży pamiętajmy także o tamponach lub podpaskach, warto zawsze mieć je w kosmetyczne.

Suchy szampon – szampon w postaci sprayu do włosów jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem dla podróżujących osób. Wystarczy nałożyć go u nasady włosów i rozczesać nasze pukle, a fryzura nabierze świeżości.higiena-w-podrozy

Chusteczki odświeżające – nawilżane chusteczki odświeżą naszą twarz nie tylko podczas upalnych wycieczek. Zastąpić mogą je również chusteczki dla niemowląt.

Antyperspirant – dobry dezodorant ochroni nas przed nadmierną potliwością. W sklepach znajdziemy też tzw. blokery, czyli dezodoranty, które na jakiś czas zatrzymają pracę gruczołów odpowiedzialnych za wydzielanie potu.

Zestaw dentystyczny – kompletując kosmetyczkę warto wybrać szczoteczkę turystyczną, Sklepy oferują specjalnie składane szczoteczki, które mają w sobie ochronne pudełko oraz zajmują mniej miejsca. Pastę do zębów także dostaniemy w wersji mini. W zachowaniu czystości jamy ustnej przydatny będzie antybakteryjny płyn do płukania ust. Dzięki niemu odświeżymy swój oddech w każdej chwili.

Z odpowiednimi środkami zachowanie higieny nawet podczas dalekich
podróży nie będzie problemem. Kilka cennych rad sprawi, że będziemy czuć się świeżo i czysto nawet podczas kilkunastogodzinnych podróży.

PODZIEL SIĘ: