Metody czyszczenia pędzli

metody czyszczenia pędzli

Pędzle do makijażu to akcesoria, bez których wiele kobiet nie wyobraża sobie wykonania idealnego makijażu. Pokochałyśmy pędzle o różnych formach, czy te płaskie, czy przypominające szczotki, ale często zapominamy o ich regularnym czyszczeniu. Dlatego prezentujemy metody czyszczenia pędzli, dzięki którym utrzymamy pełną higienę.

Pędzle do makijażu

Używamy ich każdego dnia, ale o ich higienie nie pamiętamy tak często. Mamy także problem z określeniem częstotliwości ich mycia. Pędzle do makijażu to idealne siedlisko bakterii i kurzu. Strach pomyśleć, co przenosimy na skórę twarzy. Nie możemy zapominać o ich praniu, ze względu na zdrowie skóry i swoje bezpieczeństwo. Przy kremowych produktach, takich jak podkłady czy kremy, pędzle powinny być czyszczone codziennie. Tym bardziej, jeśli mowa o skórze trądzikowej czy wrażliwej. Używając suchych kosmetyków, możemy myć pędzle codziennie lub co 2-3 dni. Przechowujemy je w suchym miejscu, nigdy w łazience czy przy kaloryferze.

Płyn do mycia pędzli

Pierwszą metodą czyszczenia pędzli będzie użycie specjalnego płynu do tego celu, który dostaniemy w każdej dobrze wyposażonej drogerii. Papierowy ręcznik kuchenny spryskujemy produktem, a następnie okrężnymi ruchamy wycieramy o niego pędzel. Płyny tego typu zawierają substancje antybakteryjne, więc mycie stanowi także dokładne odkażenie naszych akcesoriów. W końcu mają styczność z delikatną skórą twarzy, więc taka higiena jest jak najbardziej wskazana. To niezwykle prosta i szybka metoda mycia, którą uwielbiają wizażystki.

Mydło w płynie

Nasze pędzle możemy potraktować wodą i mydłem w płynie. Do niewielkiego naczynia aplikujemy mydło w płynie. Moczymy pędzel, zawsze włosiem skierowanym do dołu, by nie zmoczyć trzonka. Następnie moczymy pędzel w mydle i na otwartej dłoni wykonujemy koliste ruchy. Po takim myciu płuczemy pędzel w wodzie i zostawiamy do wyschnięcia.

Olej i mydło w płynie

Inną techniką, doskonałą nie tylko do czyszczenia, ale także odżywienia włosia jest połączenie mydła w płynie i oleju. Składniki łączymy w takich samych proporcjach i postępujemy dokładnie tak, jak w przypadku mycia przy pomocy mydła. Z tym, że ostatnie mycie wykonujemy z mydłem, by z włosów usunąć tłuszcz. Olej idealnie zmywa wszelkie kosmetyki o tłustej i ciężkiej formule, jak szminki czy eyelinery. Sprawdzi się także latem, gdy częściej używamy kosmetyków wodoodpornych.

Rękawica lub gąbka do pędzli

pędzle do makijażuW drogeriach znajdziemy akcesoria do mycia pędzli. Wśród nich wyróżnia się gumowa rękawica czy specjalna silikonowa gąbka. Z ich pomocą możemy dokładnie wyczyścić pędzle. Umożliwiają to wypustki, po których przesuwamy pędzel. Gadżet z pewnością spodoba się miłośniczkom kreatywnych rozwiązań kosmetycznych. Warto go wypróbować.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: