Na czym polega metoda kubeczkowa?

metoda kubeczkowa

Czy kubeczek może mieć związek z higieną? Oczywiście, że tak! W dodatku z higieną skóry głowy. Dbając o piękne i zdrowe włosy warto wykorzystać prosty i niezawodny sposób ich pielęgnacji. Na czym polega metoda kubeczkowa?

Zdrowe i lśniące włosy

O włosy dbać należy, inaczej chodzilibyśmy z wielkim gniazdem na głowie. Na włosach pozostają kosmetyki, które stosujemy do stylizacji, brud, kurz i łój. Wszystko zbiera się na pasmach, więc myjąc włosy, pozbywamy się zanieczyszczeń. Regularne mycie włosów zapewnia nam świeżość i piękny wygląd. Pasma mogą się przetłuszczać czy wysuszać od licznych zabiegów, dlatego częstość mycia zależy od indywidualnych potrzeb. Najważniejsze, to nie zapominać o higienie skóry głowy. Istnieją metody, które pozwalają na uzyskanie lepszych efektów w kwestii pielęgnacji włosów. Jedną z nich jest metoda kubeczkowa.

Na czym polega metoda kubeczkowa?

Metoda, o której wspominamy nie należy do żadnych innowacyjnych. Wręcz przeciwnie, jest znana od lat, choć może nie wszystkim. Metoda kubeczkowa polega na wcześniejszym rozcieńczaniu szamponu w kubku czy innym pojemniku. Wszystko zależy od naszej wygody. Szampon rozcieńczamy z wodą aż do uzyskania piany. W jakim celu wykonuje się taką czynność? Zużywamy wtedy znacznie mniej kosmetyku, więc oszczędzamy. A mycie włosów w taki sposób da nam także wiele innych korzyści. Powstałą miksturą w postaci piany myjemy skórę głowy, przy okazji wykonując jej masaż. Nie musimy rozprowadzać piany na całą długość włosów, ponieważ przy spłukiwaniu obejmie wszystkie pasma. Rozrobiony szampon lepiej rozprowadzi się na włosach, więc skuteczniej usunie wszelkie zabrudzenia.

Wiele korzyści z jednego kubeczka

mycieMycie włosów metodą kubeczkową to nie tylko oszczędność. Przede wszystkim to efektywniejsze oczyszczanie pasm, zapobieganie ich plątaniu. Włosy łatwiej się rozczesują i mniej przetłuszczają, a przecież chodzi na o jak najbardziej zadbane pasma. Dla posiadaczek długich i dość kłopotliwych włosów, metoda kubeczkowa może okazać się idealnym rozwiązaniem. Szampon możemy rozrobić z wodą nawet na dłoniach. Nie zajmie nam to wiele czasu, a już po pierwszym myciu zauważymy różnicę. Połamane i poplątane włosy znikną szybciej niż myślimy. Pozostanie nam tylko radość z pięknych, zadbanych pasm.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: