Zmiana bielizny

Zmiana bielizny

Przestrzeganie zasad higieny osobistej zakłada codzienną zmianę bielizny – takiej jak majtki i skarpetki. Niestety, w praktyce wiele kobiet (i mężczyzn) „zapomina” o tej prozaicznej czynności. Oprócz oczywistych skutków natury estetycznej, takie zachowanie może również wywołać nieprzyjemne dolegliwości chorobowe okolic intymnych.
Zwłaszcza wśród kobiet – w wyniku niewystarczającej dbałości o higienę mogą pojawić się podrażnienia i nawracające zakażenia. W okolicach intymnych łatwo bowiem mnożą się bakterie, a bielizna – dodatkowo może je magazynować i przenosić. Namnażające się drobnoustroje mogą prowadzić do podrażnień, zaczerwienień, świądu i pieczenia. Czasami mogą pojawić się także zmiany alergiczne. Dlatego należy codziennie zmieniać majtki. Jeśli to konieczne – można zawsze nosić ze sobą zapasową parę. Zapas czystej bielizny nie zajmuje przecież dużo miejsca. Co istotne – liczy się też rodzaj bielizny. Lepiej wybierać taką z materiałów naturalnych. Panie powinny zrezygnować z noszenia stringów – ten typ majtek sprzyja przenoszeniu się infekcji.
Jeżeli chodzi o staniki – tutaj również wymagana jest systematyczność w ich zmienianiu. Nie wolno dopuścić do przepocenia biustonosza – i to nie ze względu na jego wątpliwe walory estetyczne. Sytuacja taka może doprowadzić do podrażnień i mogą pojawić się zaczerwienienia i zmiany skórne.
Panowie natomiast powinni pamiętać, że skarpetki również należy zmieniać codziennie. Są one bowiem siedliskiem wielu bakterii i doskonałym miejscem dla rozwoju grzybów. Dlatego każdy rodzaj bielizny należy jak najczęściej prać.

PODZIEL SIĘ: