Kosmetyki do stóp, które warto stosować

kosmetyki do stóp

Choć lato się kończy i wielkimi krokami zbliża się okres jesienny, kiedy będziemy zakrywać nasze stopy, nie zwalnia nas, z regularnego dbania o nie. Kosmetyki do stóp, które warto używać, ułatwią nam codzienną pielęgnację. Na które produkty należy zwrócić szczególną uwagę?

Higiena i pielęgnacja stóp

Lato sprzyja prezentacji naszych stóp w klapkach, sandałach czy nawet boso. Zadbane włosy to nasza wizytówka. Gdy kończą się wakacje, nie możemy zapomnieć o ich pielęgnacji i higienie. W tym celu warto wykorzystać dostępne na rynku produkty. Kosmetyki do stóp są niezbędne, jeśli chcemy mieć wypielęgnowane i gładkie stopy.

Peeling do stóp z pumeksem

Nieustanne szorowanie stóp przy pomocy pumeksów różnego rodzaju jest czasochłonne i nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Wszyscy, którzy pragną natychmiastowego efektu, w postaci gładkich stóp, powinni wypróbować peeling do stóp z pumeksem. Ziarnisty peeling zawiera drobinki ścierające obumarły naskórek i wygładzające skórę, szczególnie w tak problematycznych miejscach jak pięty. Wystarczy wykonać z jego pomocą masaż, by cieszyć się gładkimi i pięknymi stopami. Tego typu produkty znajdziemy w dobrych sklepach kosmetycznych.

Dezodorant do stóp

Dezodorant do stóp to bardzo przydatny kosmetyk. Kto z nas nie lubi zawsze czuć się świeżo i pewnie. Buty noszone cały dzień na nogach mogą sprawić, że nasze stopy będą nieprzyjemnie pachnieć. Aplikacja dezodorantu zniweluje przykry zapach i odświeży stopy. Dodatkowo zapobiegnie rozwojowi bakterii i grzybów. Dezodorant do stóp w wersji mini, warto nosić w torebce.

Perełki do kąpieli stóp

Perełki do kąpieli stóp to alternatywa dla tradycyjnej soli morskiej czy olejków do kąpieli. Drobne perełki rozpuszczają się w ciepłej wodzie, tworząc aromatyczną kąpiel dla zmęczonych stóp. Raz w tygodniu warto zafundować sobie taką przyjemność. Innym rozwiązaniem będą musujące kule do kąpieli, które także dostarczą nam relaksu i dawki pielęgnacji.

Skarpetki złuszczające do stóp

stopyOd jakiegoś czasu, na rynku są dostępne skarpetki złuszczające do stóp. Zakładane na noc, specjalne skarpetki są wypełnione substancjami pielęgnującymi, które są aktywne podczas ich noszenia. Wstając rano, możemy pochwalić się gładką i odżywioną skórą stóp. To doskonała opcja dla osób, które nie mają czasu na kąpiele czy peelingi. Skarpetki złuszczające do stóp znajdziemy w drogeriach i aptekach.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: