Depilacja pach – jaki sposób wybrać?

depilacja pach

Latem odsłaniamy swoje ciało, szczególnie na słonecznych plażach. Pragniemy nie tyko pięknie wyglądać, ale przede wszystkim czuć się komfortowo. Pomaga nam w tym depilacja, a jej metody dają nam dość duży wybór. Depilacja pach nie pozostaje bez znaczenia. Jaki sposób wybrać?

Depilacja pach – kobiecy problem

Panowie raczej nie mają problemu z owłosionymi pachami, raczej nie obchodzi ich gładka skóra, chyba, że wymaga od nich tego wykonywany zawód, np. modela. Skóra w tej okolicy jest dość delikatna, więc depilacja może okazać się bolesna. Kobiety zwracają uwagę na gładkie pachy, zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy żadne włoski, oprócz tych na głowie, nie są zbyt pożądane. Wycięta bluzka czy sukienka oraz strój kąpielowy – takie ubrania wręcz wymagają, by zadbać o gładkie pachy. Spośród opcji golenia mamy w czym wybierać. Czym różnią się poszczególne z nich, jaką wybrać dla siebie?

Tradycyjnie, czyli maszynki

Maszynki do golenia to najprostsze rozwiązanie, po które sięga najwięcej kobiet. Jednak ostrze maszynki może w szybki sposób podrażnić delikatną skórę pach. Szczególnie, jeśli używamy nowej maszynki jednorazowej. Nie negujemy całkowicie takiej formy depilacji. Jeśli sięgamy po maszynki, wybierajmy te, które mają żelowe skrzydełka, które zapewniają lepszy poślizg i minimalizują uszkodzenia podczas golenia. Kupujmy też maszynki, które łatwiej dopasowują się do powierzchni ciała, zwłaszcza te z ruchomą główką.

Nowocześnie, depilatorem

Depilator to sprzęt, który doskonale radzi sobie z nadmiernym owłosieniem, jednak musi być właściwie używamy, by nie uszkodzić skóry. Na rynku znajdziemy depilatory przeznaczone do wrażliwych miejsc ciała, jak okolice bikini czy pachy. Dobrej jakości sprzęt posłuży nam przez długi czas, co będzie bardziej ekonomiczną opcją niż ciągły zakup nowych maszynek do golenia. Tuż po depilacji skóra jest bardzo podatna na działanie wszelkich czynników, szczególnie kosmetyków. Dlatego należy wstrzymać się z aplikacją dezodorantów.

Depilacja woskiem

Na samą myśl, u wielu kobiet zapewne pojawia się gęsia skórka. Depilacja woskiem jest bolesna, ale także niezwykle skuteczna. W bardzo szybki sposób zyskujemy idealnie gładkie ciało, bez grama owłosienia. Nieumiejętna depilacja tego typu niesie ze sobą ryzyko podrażnień a nawet uszkodzeń skóry. Dlatego lepiej pierwszy raz wykonać ją u kosmetyczki, która zrobi to w pełni profesjonalnie.

Laserowa depilacja pach

depilacjaNajskuteczniejszym sposobem jest depilacja laserowa. Laser usuwa nawet najmniejsze włoski, dając nam efekt gładkiej skóry na długi czas. Już po kilku zabiegach, na stałe możemy pozbyć się problemu owłosienia pod pachami. Metoda nie należy do najtańszych, ale warto ją wypróbować i cieszyć się z komfortu. Wtedy żadne maszynki czy depilatory nie będą nam już potrzebne, przynajmniej do depilacji pach.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: