Zapachy w twoim domu

zapachy w twoim domu

Uwielbiamy piękne zapachy. Zapach świeżo zaparzonej kawy, kwiatów czy morskiej bryzy – każdy z nich przywołuje na myśl miłe wspomnienia i pozytywne emocje. Zapachy jakimi się otaczamy mają znaczenie dla naszego dobrego samopoczucia. Jak sprawić, by w naszym domu pachniało prawdziwą wiosną?

Dom pachnący wiosną

Wiosna na zewnątrz może szybko przenieść się do naszego domu. Delikatna zmiana wystroju i zapachów sprawi, że od razu poczujemy się pełni energii i witalności, niczym rozkwitające pąki drzew oraz kwiatów.  Odpowiednia nuta zapachowa może wprawić nas w dobry nastrój, a wtedy o wiele przyjemniej się funkcjonuje, nawet w najbardziej przytulnym gniazdku. Lawenda, fiołki, świeże cytrusy czy inne aromaty ożywią nasze wnętrza. Jak zadbać o to, by wiosna zawitała do naszego domu?

Świeże kwiaty i zielone rośliny we wnętrzach

Nic tak nie odmienia wnętrza jak barwne kwiaty i zielone rośliny doniczkowe. Nie dość, że pięknie się prezentują, to na dodatek wydzielają zapachy i oczyszczają nasze powietrze. Wiosną najlepiej postawić na hiacynty, narcyze, fiołki czy prymule. Mnóstwo ich nawet w popularnych sieciach marketów. Zarówno świeże cięte kwiaty, jak i te doniczkowe uraczą nas wspaniałym zapachem.  Porzućmy więc sztuczne kwiaty, które tylko zbierają zbędny kurz i postarajmy się o coś bardziej naturalnego.

Zapachy do szafy

Nasza szafa także potrzebuje nieco odświeżenie po zimie. Po wiosennych porządkach w garderobie, warto powiesić w niej kilka zapachów, by ubrania zawsze pachniały świeżo i przyjemnie. Dobrym pomysłem będą saszetki z lawendą, która dodatkowo ochroni odzież przed szkodliwymi molami.  Zapachy do szafy dostępne są w każdej drogerii, w bogatej gamie aromatycznej, więc mamy w czym wybierać.

Olejki eteryczne

olejkiOlejki to fantastyczne rozwiązanie na piękny zapach w całym domu. Najlepiej wykorzystać olejki, które po zmieszaniu z wodą stworzą naturalny spryskiwacz, do zraszania wnętrz. Zapach będzie delikatny ale wyczuwalny. Mocniejsze w działaniu są patyczki zapachowe, które uwalniają moc olejków eterycznych. Niektóre z nut mogą być zbyt mocne, więc wybierajmy raczej subtelniejsze, wiosenne zapachy, które nikomu nie będą przeszkadzały.

Katarzyna Antos

 

PODZIEL SIĘ: