Peeling twarzy – jak często należy go wykonywać?

peeling-twarzy

Regularne wykonywanie zabiegów, pozwala na utrzymanie pięknego wyglądu naszej skóry. Peeling twarzy – jak często należy go wykonywać?

Peeling twarzy

Peeling to rodzaj zabiegu, który złuszcza obumarły naskórek. Odmładza i sprawia, ze skóra staje się gładka. Regularnie wykonywany, pozwala uzupełnić pielęgnację skóry, usuwając jej przebarwienia i nierówności. Peeling można stosować na całe ciało, także twarz. Bez problemy wykonamy go w domu, choć gabinety kosmetyczne również oferują wszelkiego rodzaju peelingi. Zabieg nie powinien być wykonywany zbyt często, ponieważ może podrażnić i uszkodzić wrażliwą skórę twarzy.

Jak często należy wykonywać peeling twarzy?

Częstotliwość zabiegu zależy od rodzaju naszej skóry. Peeling powinno się wykonywać tylko raz w tygodniu. Posiadaczki skóry normalnej mogą wybierać kosmetyki gruboziarniste. Te zaś, nie są znów wskazane dla cery naczynkowej, suchej i wrażliwej. Granulki zawarte w kosmetykach peelingujących mogą podrażnić warstwę ochronną skóry. Przy takim typie cery sprawdzą się peelingi enzymatyczne, których składniki rozpuszczają naskórek. Nie wymagają one pocierania twarzy, zwykle stosuje się je w formie maseczki, spłukując po chwili wodą. Taki zabieg będzie także odpowiedni dla osób z trądzikiem. Dla tłustej i mieszanej cery dedykowane są peelingi ziarniste. Posiadaczki takiej skóry mogą wykonywać zabieg nawet 2-3 razy w ciągu tygodnia. Przy codziennym stosowaniu kosmetyków myjących, zawierających mikrogranulki ścierające, peeling powinno się wykonać tylko raz w miesiącu. Peelingi medyczne czy chemiczne wykonujemy tylko raz na kilka miesięcy, najlepiej jesienią, kiedy promieniowanie słoneczne jest zdecydowanie mniejsze.

Różne rodzaje peelingówpeeling

W sklepach kosmetycznych znajdziemy różne rodzaje peelingów, takich jak np. cukrowy, solny czy antybakteryjny. Gotowy kosmetyk ułatwi nam aplikację. Peeling możemy także wykonać samodzielnie w domu. Fusy po wypitej kawie czy cukier zmieszany z oliwą będą naturalnym i bezpiecznym kosmetykiem, który da nam taki sam efekt jak produkt drogeryjny. Zanim więc sięgniemy po preparaty ze sklepowych półek, sprawdźmy kuchenne szafki. Z pewnością znajdziemy w nich niezbędne do zrobienia peelingu składniki.

Peeling twarzy to ważny zabieg, który pozwala na utrzymanie czystości i gładkości skóry. Wykonywany regularnie sprawi, że nasza cera zawsze będzie pełna blasku.

PODZIEL SIĘ: