Higiena paznokci

paznokcie

Czyste dłonie to nie wszystko. Równie ważne są zadbane paznokcie. One także są częścią naszej wizytówki. Z płytki paznokci możemy nawet wyczytać brak określonych witamin. Jak pielęgnować paznokcie, aby zawsze były czyste i zdrowe?

Dłonie i paznokcie

Niektórzy twierdzą, że dłonie zdradzają nasz wiek. Ale wszystko tak naprawdę zelży od ich pielęgnacji. Młody wygląd możemy zawdzięczać odpowiednim kosmetykom i zabiegom. Wystarczy dbać o skórę rąk oraz paznokcie, aby przez długie lata cieszyć się ich nienagannym wyglądem. Kremy, maski i peeling działają również na nasze paznokcie, dlatego warto poświęcić im trochę uwagi. Specjalistyczne akcesoria pomagają w utrzymaniu higieny paznokci. Najwyższy czas aby dokonać przeglądu naszej łazienki i sprawdzić, czy rzeczywiście wiemy w czym rzecz.

Mydło i szczoteczka

W sklepach kosmetycznych dostępne są szczoteczki do czyszczenia paznokci. Służą w celu dokładnego usunięcia brudu spod paznokci i wyszorowania skóry rąk. Mają delikatne włosie i są mniejsze niż te tradycyjne. Pozwalają na sprawne i szybkie mycie, do którego obowiązkowo używamy mydła. Pamiętajmy o tym, ze sama woda niewiele może zdziałać, a na dłoniach czai się mnóstwo bakterii. Myjmy więc ręce nie tylko po wyjściu z toalety, ale po wejściu do pracy czy mieszkania. Pozwala to ograniczyć ilość przenoszonych zarazków.

Manicure

higiena

Manicure możemy także zaliczyć do higieny paznokci. Wypiłowane i wypolerowane paznokcie są gotowe do dalszych zabiegów. Po umyciu rąk możemy ze spokojem przystąpić do nadania płytce odpowiedniego kształtu oraz usunięcia skórek. Narzędzia, których używamy podczas wykonywania manicure muszą być higieniczne, czyli czyste. To ważne, ponieważ podczas piłowania możemy uszkodzić przez przypadek skórę, a wtedy nie trudno o zakażenie. Dlatego tak istotne jest używanie sterylnie czystych narzędzi zarówno w domu jak i w salonach kosmetycznych. Warto zwrócić na to uwagę podczas kolejnej wizyty u kosmetyczki.

Równo przycięte i czyste paznokcie świadczą o zachowaniu naszej higieny. Pomyślmy jak będzie wyglądał manicure na zadbanej płytce. O niebo lepiej niż na niewypielęgnowanych paznokciach. Dbajmy więc o nie i o całe dłonie, na długo będziemy cieszyć się ich pięknym i młodym wyglądem.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: