Jak dobrać pędzel do podkładu?

pędzel do podkładu

Najczęściej nakładamy podkład palcami. Tak jest wygodnie i praktycznie. Modne są także gąbki do makijażu, ale to pędzle wiodą prym w tej dziedzinie. Ich ilość może przyprawić nas o ból głowy. Jak dobrać pędzel do podkładu, by cieszyć się nienagannym makijażem?

Pędzel do zadań specjalnych

Pędzlem malujemy po płótnie czy kartce papieru, lecz nasza twarz też jest jak takie czyste płótno, które pokrywamy makijażem. Pędzle do makijażu znacznie różnią się od tych, którymi malujemy farbami. Mają inne, delikatniejsze włosie i poręczne rączki, często też zdobione. W drogeriach i sklepach internetowych znajdziemy ogromny wybór pędzli, w szerokim przedziale cenowym. Tanie pędzle wcale nie muszą być gorszej jakości. Często zdarza się, że są chętniej polecane niż te z górnej półki. Takie akcesoria mają odpowiadać przede wszystkim naszym potrzebom. Mają służyć przez długi czas. W końcu przy codziennym makijażu, taki pędzel używamy każdego dnia. Dobrze by było, by po miesiącu dalej się do tego nadawał.

Flat top

Pędzel typu flat top ma zbite włosie, ścięte na górze. To jeden z najlepszych pędzli do podkładu, ponieważ umożliwia perfekcyjne nałożenie kosmetyku. Wygładza cerę, ale nie daje efektu maski. Flat topem nakładamy podkład fragment po fragmencie, jakbyśmy ją stemplowali. Dzięki temu kosmetyk stapia się ze skórą, nie pozostawiają na niej plam i żadnych smug. Taka metoda nakładania wydłuża trwałość makijażu. Aplikacja może odbywać się także na mokro, po wcześniejszym zwilżeniu pędzla wodą. Pamiętajmy, że po każdym dniu należy oczyścić pędzel, na którym osiada się kurz, nasz pot i naskórek.

Języczkowy pędzel

Drugi rodzaj to pędzel języczkowy, Jak nazwa wskazuje, jest płaski i przypomina kształtem język. Półokrągłe wykończenie zapewnia przyjemną aplikację. Pędzel tego typu idealnie nadaje się do płynnych, kremowych podkładów. Niestety można osiągnąć nim efekt maski, chyba że nauczymy się nim sprawnie operować. Kosmetyki utrzymują się dzięki niemu dłużej na skórze. To dobry wybór dla wrażliwej skóry, ponieważ języczkowe pędzle mają delikatne włosie.

Kabuki

pędzelSłynny pędzel kabuki jest niewielki, ale bardzo puchaty. Ma zaokrąglone włosie, krótki trzonek i jest bardzo poręczny. Nałożymy nim prasowany puder, podkład mineralny, róż czy bronzer. Kosmetyki nakładamy okrężnymi ruchami. Pozwala na wykończenie makijażu i uzyskanie efektu gładkiej skóry bez niedoskonałości. Zdecydowanie warto zainwestować w taki pędzel, który zmieści się do każdej kosmetyczki.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: