Zadbane paznokcie i skórki

zadbane paznokcie i skórki

Higiena osobista obejmuje wiele aspektów, także nasze dłonie. Zadbane paznokcie i skórki to podstawa ich pięknego wyglądu. Co zrobić, by móc pochwalić się atrakcyjnym wyglądem paznokci i skórek?

Higiena dłoni czyli zadbane paznokcie

Czysta skóra dłoni, przycięte i wypiłowane paznokcie, nawet bez lakieru prezentują się pięknie. Higiena osobista to ważny element życia. O dłonie musimy dbać, bez wyjątku ile mamy lat. Zauważmy, że skóra słoni zdradza nam więcej na temat wieku niż zmarszczki na twarzy. Zadbane paznokcie sprawią, że nasze dłonie zawsze będą wyglądały młodo i atrakcyjnie. Nie chodzi tylko o częste mycie rąk, ale o szereg zabiegów pielęgnacyjnych i nawyków.

Zadbane paznokcie i skórki

Choć to kobiety przywiązują największą wagę do wyglądu dłoni, panowie także starają się zadbać o swoje paznokcie. Coraz więcej mężczyzn pojawia się w salonach manikiuru. Zadbane paznokcie to przede wszystkim czyste i głądkie dłonie. Bez mycia rąk czy peelingu skóry dłoni nie uzyskamy pełnego efektu. Warto choć chwilę w ciągu tygodnia przebaczyć na peeling czy maskę na dłonie. Taki zabieg wypielęgnuje skórę i paznokcie. Dłonie będą aksamitnie gładkie. Zanim przejdziemy do paznokci, musimy skupić się na skórkach. Osoby, które mogą pochwalić się ich praktycznym brakiem, mogą uznać się za wielkich szczęściarzy. Skórki przeszkadzają w wykonaniu profesjonalnego manikiuru, dlatego należy je usunąć. W tym celu używa się specjalnych akcesoriów w postaci patyczków czy obcinaczy. Następnie możemy przejść do paznokci. Ich kształt zawdzięczamy odpowiedniemu piłowaniu. W zależności jaki preferujemy, taki nadajemy paznokciom. Wygląd płytki paznokcia jest bardzo ważny. Powinna być gładka i dość mocna. To oznaka jej zdrowia. W wygładzeniu pomagają polerki, dostępne w sklepach kosmetycznych. Po takich zabiegach przychodzi czas na kolejne. Paznokcie warto zabezpieczyć odżywką. Odżywka do paznokci zregeneruje i wzmocni płytkę. Paznokcie będą szybciej rosły, a my będziemy mogli pochwalić się pięknymi dłońmi. Nawet panowie mogą użyć bezbarwnej odżywki do paznokci. Po pomalowaniu warto nałożyć na skórki odżywkę lub olejek do skórek. Preparat dobrze je nawilży i odżywi. O skórki należy więc dbać tak samo, jak o paznokcie. Pamiętając o higienie, nie możemy pominąć czyszczenia paznokci przy pomocy szczoteczki do rąk. Akcesoria w mini rozmiarze pomogą usunąć wszelki brud, a na dłonie zadziałają jak delikatny masaż. paznokcie i skórkiNa koniec zabiegów pielęgnacyjnych warto zaaplikować krem do skóry dłoni i paznokci.

Nasze paznokcie i skórki będą zadbane, jeśli będziemy pamiętać o higienie i pielęgnacji. Powyższe zasady pozwolą utrzymać piękny wygląd dłoni, bez względu na  płeć.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: