Tampony – stosuj za dnia oraz w nocy!

Tampony
Josefin z Unsplash

Wybierasz się na ważną imprezę, na którą czekałaś od dawna, ale właśnie, jak na złość, dostałaś okres? Nie wiesz, jaką ochronę wybrać? Co będzie lepsze: podpaska czy tampon?

Tampon czy podpaska – które wybrać?

Nie tylko na wypadek ważnej imprezy, czy uroczystej konferencji w pracy, ale po prostu na co dzień w trakcie okresu kobiety wybierają tampony. W przeciwieństwie do podpasek przeznaczone są do użytku wewnętrznego, dzięki czemu nie musimy się martwić, że ktoś dostrzeże to, że mamy okres… Dzięki tamponom nie musisz również rezygnować z przyjemności. Urlop, wycieczka do ciepłych krajów, upragnione morze, a Ty nagle dostajesz okres? Kiedyś był to prawdziwy dramat i powód do płaczu. Dziś – po prostu aplikujesz tampon i korzystasz z życia do woli, bez ograniczeń! Trzeba przyznać, że największym atutem tamponów jest to, że są NIEODCZUWALNE! Nieraz zapomina się, że się je w ogóle ma! Podpaski są niewygodne i przez cały czas odczuwalne. W dodatku mogą uczulać! Zwłaszcza te o dużej chłonności, ponieważ są one mocno nasycane substancjami, które mogą powodować podrażnienie lub zaczerwienie okolic pochwy.

Tampony – czy to skomplikowane?

Skomplikowane może być zadanie matematyczne, ale na pewno nie aplikowanie tamponu. Przy każdym opakowaniu tamponów znajdziesz instrukcję, jak ich użyć. Uwierz – poradzisz sobie na pewno. Pamiętaj tylko, że dobrze zaaplikowany tampon jest nieodczuwalny. Możesz wybrać również tampony z aplikatorem – jest to najszybszy i najłatwiejszy sposób aplikacji tamponu.

Z iloma kropelkami tampony wybierać?

Liczba kropelek na opakowaniu tamponów oznacza ich chłonność – im więcej kropelek, tym bardziej chłonny tampon. Wiadomo, że w pierwszych dniach miesiączki krwawienie jest obfitsze, dlatego powinno się stosować tampony z większą liczbą kropelek. Pod koniec okresu można już stosować tampony „mini”. Również częstotliwość wymiany tamponu zależy od dnia miesiączki. Na początku tampony należy wymieniać co trzy, cztery godziny. Pod koniec – nic się nie stanie, jeśli wymienisz tampon nawet po siedmiu, ośmiu godzinach.

A co na noc?

Większość kobiet nawet w nocy stosuje tampony. Podpaska w trakcie snu często się przekręca i może zabrudzić bieliznę i pościel. Wybierając na noc tampon pamiętaj o tym, że nie można go zbyt długo trzymać w pochwie, ponieważ sprzyja to rozwojowi bakterii, dlatego zmieniaj tampon tuż przed pójściem spać i od razu po przebudzeniu. Istnieją specjalne tampony na noc – o.b. ProComfort NIGHT (https://www.myob.pl/procomfort-night), jeżeli więc nie chcesz w trakcie snu stosować podpaski, warto, abyś się w nie zaopatrzyła.

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: