Zadbaj o włosy

zadbaj o włosy

Piękne i zdrowe włosy, bez względu na ich strukturę i długość? To jak najbardziej możliwe, oczywiście z odpowiednimi zasadami pielęgnacji i stylizacji. Nie czekaj, zadbaj o włosy i ciesz się atrakcyjnym wyglądem!

Włosy – wielki atut

Idealnie dobrana fryzura może odmienić nasz wygląd. Wyszczupli nas, poprawi rysy twarzy i nada stylu. Sztuką jest znalezienie dobrego fryzjera, który w pełni profesjonalnie zajmie się naszymi puklami, ale jeśli sami o nie nie zadbamy, nie mamy co liczyć na efekty. Często popełniamy błędy w pielęgnacji włosów. Mamy nadzieję, że drogie kosmetyki załatwią sprawę. Niekoniecznie, ponieważ stylizacja, mycie oraz inne zabiegi wpływają na wygląd naszej fryzury. Aby włosy stały się naszym wielkim atutem, musimy dobrze je traktować.

Kręcone włosy

Posiadają je nieliczni, dlatego robią tak wielkie wrażenie i są obiektem pożądania, szczególnie pań z prostymi kosmykami. Naturalnie kręcone włosy wymagają właściwej pielęgnacji. Regularne podcinanie zapewni nam piękny kształt fryzury. Do czesania takich pukli, najlepszy będzie grzebień z szeroko rozstawionymi kolcami lub szczotka do kręconych włosów. Włosy każdego typu uwielbiają maski, które nawilżają i wzmacniają ich strukturę. Nie bójmy się ich stosować. Figlarny skręt podkreśli nam pianka, olejek lub sól morska w sprayu. Kręcone pukle zwykle są suche, więc unikajmy kosmetyków z alkoholem w składzie, który dodatkowo je wysuszy.

Włosy farbowane

Coraz częściej farbujemy włosy, co jest doskonałą formą zmiany wizerunku i podkreślenia urody. Farbowane włosy także potrzebują nawilżenia. Kolor spłukuje się wraz zmyciem, więc należy używać produktów, które wydłużają jego moc. Zbyt częste i nieprofesjonalne farbowanie niszczy włosy, dlatego koloryzację najlepiej wykonywać w salonie, u sprawdzonego stylisty fryzur. Do prostowania takich włosów używajmy olejków, które zabezpieczają włosy i nadają im pięknego połysku. W salonach pytajmy o bezpieczne farby ekologiczne, których coraz więcej pojawia się na rynku. Pamiętajmy także, że nadmiar produktów stylizacyjnych może zamienić naszą fryzurę w hełm.

Cienkie włosy

farbowane włosyCienkie i długie włosy nie prezentują się najlepiej. Wtedy zaczynają się szybciej łamać i rozdwajać. Powinny być podcięte do odpowiedniej długości i wycieniowane tak, by nabrały objętości. Już sama technika suszenia pomoże. Przechylenie głowy do przodu i nakierowanie na pukle powietrza, optycznie je podniesie. Suszenie na szczotce będzie równie dobrym rozwiązaniem. Przy suchych włosach stosujmy lekkie kosmetyki, w piance czy mgiełce, które nie obciążą pasm. Zapomnijmy o tapirowaniu, które niszczy pasma i w przesadzie wygląda tandetnie. Postawmy na naturalności dobrze dobraną do kształtu twarzy fryzurę.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: