Tajemnice tuszu do rzęs

tusz do rzęs

Tusz do rzęs to kosmetyk, bez którego miliony kobiet nie wyobrażają sobie codziennego makijażu. Dziś odkrywamy wszelkie tajemnice tuszu do rzęs!

Tusz do rzęs – kultowy kosmetyk

Mocno podkreślone rzęsy dodają spojrzeniu wyrazistości. Czarna maskara może je pogrubić, wydłużyć i zwiększyć ich objętość. Brzmi jak magia, ale dzieje się naprawdę, za pomocą idealnego tuszu do rzęs. Co ciekawe, kosmetyk ma swoją długą historię. Kiedy jeszcze nie znano pojęcia szminki,  już malowano oczy, które przez wielu były uznawane za zwierciadło duszy. Tusz do rzęs to obecnie nieodłączny element kosmetyczki kobiet na całym świecie. Dostępny jest w wielu formach a nawet kolorach. Jakie tajemnice skrywa ten kosmetyk?

Rimmel, czyli tusz do rzęs

Rimmel to nazwa znanej marki kosmetycznej, która wciąż obecna jest na rynku. To właśnie Eugene Rimmel wynalazł tusz do rzęs, bez którego dziś nie wyobrażamy sobie makijażu. Od tego czasu, słowo „rimmel”, w wielu językach oznacza właśnie tusz do rzęs.

Great Lash – kultowy produktach

Zapewne wiele kobiet kojarzy jedną z najbardziej rozpoznawalnych maskar na rynku, czyli Great Lash od Maybelline. Tusz ten ma charakterystyczne, kanciate opakowanie, w kolorze różowym, z zieloną zakrętką. Od momentu wprowadzenia tuszu na rynek, czyli 1971 roku, nie zostało ono zmienione. Do dziś w drogeriach znajdziemy tusz, taki sam, jak  kilkadziesiąt lat temu.

Spojrzenie Kleopatry

Kleopatra, jako władczyni Egiptu musiała prezentować się doskonale, dlatego podkreślała swoje piękne oczu. Starożytna wersja tuszu do rzęs zawierała barwnik z khola, miód i odchody krokodyli. Do dziś w muzeach znajdziemy przyrządy, które wówczas odgrywały rolę maskar. Tuszu, na szczęście same nie musimy przygotowywać.

Kolorowe rzęsy

Marka Revlon jako pierwsza wprowadziła na rynek kolorowe maskary, które barwiły rzęsy na niebieski kolor. To była prawdziwa rewolucja kosmetyczna. Kolorowe tusze do rzęs szybko zaczęła produkować także inna znana firma – Max Factor.

Krótki termin ważności

tusz do rzęsTusz do rzęs jest jedynym kosmetykiem kolorowym, o tak krótkim terminie ważności. Nadaje się do użytku przez 3 do 5 miesięcy. Po dłuższym czasie twardnieje i utrudnia malowanie rzęs, tworząc na włoskach nieestetyczne grudki.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: