Higiena intymna podczas miesiączki

higiena intymna

Higiena intymna podczas miesiączki pozwala na poczucie czystości i komfortu w te trudne dla kobiety dni. Czego używać, by zawsze czuć się świeżo podczas okresu?

Higiena intymna kobiety

Układ intymny kobiety również wymaga higieny. Czystość to gwarancja zdrowia. Nie trudno o podrażnienia miejsc intymnych, choćby przez dobór nieodpowiedniej bielizny, płynu do higieny intymnej czy środków higienicznych. Szczególnie w czasie miesiączki, kobieta pragnie czuć się świeżo i komfortowo. Dlatego ważny jest dobór odpowiednich środków, pomagających utrzymać higienę intymną.

Podpaski

Podpaski to chyba najpopularniejszy środek, który zna każda kobieta. Specjalny kształt dopasowany do bielizny oraz wzmacniające skrzydełka, zabezpieczają przed przeciekaniem. Podpaski są na ogół wykonane z delikatnej bawełny, dzięki czemu są delikatne dla wrażliwej skóry. W sklepach znajdziemy różnej grubości podpaski. Najcieńsze mają od 2 do 3 mm grubości, dzięki czemu są praktycznie niewidoczne pod ubraniem. Dobrze chronią nas przed przeciekaniem. Linie zapachowe oraz do stosowania na noc to tylko niektóre z propozycji producentów podpasek. Na rynku znajdziemy także podpaski z wyciągami roślinnymi, łagodzące podrażnienia skórne i pielęgnujące wrażliwe miejsca intymne.

Tampony

Tampony to propozycja dla aktywnych, ceniących sobie wygodę kobiet. Niewielkich rozmiarów środki w torebce przypominają kolorowe cukierki, przez co są bardzo dyskretne. To idealny gadżet dla kobiet uprawiających sport. Tampony są bardzo chłonne i służą nam dwa razy dłużej niż tradycyjne podpaski. Aplikację ułatwiają specjalne aplikatory, które znajdziemy wśród niektórych marek.

Kubeczki menstruacyjne

Kubeczki menstruacyjne są alternatywą dla tamponów i podpasek. To akcesoria wielokrotnego użytku. Wystarczy, że będziemy odpowiednio czyścić i odkażać kubeczek, a posłuży nam na długi czas. Specjalne tworzywo jest bezpieczne dla ciała i pozwala na łatwą aplikację kubeczka w pochwie. Kubeczek wystarczy opróżniać co kilka godzin. Można zakładać go także na noc, ale należy pamiętać, by nie był on w pochwie dłużej niż 8-12 godzin.

Wkładki higieniczne

intymnaWkładki higieniczne są bardzo cienkie. Niektóre są prawie przeźroczyste. Pozwalają na utrzymanie higieny i czystej bielizny pod koniec okresu oraz poza nim. Zapachowe wkładki niwelują nieprzyjemny zapach i zwiększają uczucie świeżości oraz komfortu. W sklepach są dostępne wkładki o różnym kształcie, nawet odpowiednie do bardzo wyciętej bielizny.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: