Hotelowa łazienka, czyli higiena w hotelu

hotelowa łazienka

Łazienka to pierwsze miejsce, które hotelowi goście odwiedzają tuż po przekroczeniu progu pokoju. Higiena w hotelu często pozostawia wiele do życzenia. Dziś pod naszą lupą jest hotelowa łazienka.

Higiena w hotelu

Każdego dnia, wykwalifikowany personel dba, by w hotelu był czysto i przytulnie. W końcu tego typu miejsca muszą spełniać najwyższe standardy. Higiena jest więc podstawowym elementem każdego hotelu, a przynajmniej powinna być. Odwiedzający hotel goście pragną spać w czystej pościeli i korzystać z dostępnych przedmiotów oraz sprzętów, w pełni higienicznie. Odwiedzając hotele, czasem możemy odnieść wrażenie, że sprzątanie nie jest najmocniejszą ze stron jego pracowników. Jak powinna wyglądać w pełni higieniczna hotelowa łazienka? Co podróżni zastają w hotelach?

Hotelowa łazienka

Idealny hotel to marzenie, co nie oznacza, że takich miejsc nie ma. Oczywiście, że są, także w Polsce. Hotelowa łazienka to pewnego rodzaju wizytówka danej placówki. W końcu w hotelu przebywamy głównie w celu noclegu i higieny osobistej. Czyste ręczniki, szlafrok oraz kosmetyki to w zasadzie standard wielu hoteli. W łazience nie może zabraknąć papieru toaletowego, ręczników papierowych czy suszarki do rąk. Na wyposażeniu łazienki powinno znaleźć się mydło i drobne akcesoria kosmetyczne typu czepek i płatki. W tych nieco bardziej ekskluzywnych hotelach, na gości niekiedy czekają pachnące balsamy, ozdobne mydełka czy zestawy do mini SPA. Wszystko zależy od miejsca i jego standardów. Hotelowa łazienka powinna być dobrze wysprzątana. Gość nie ma prawa znaleźć mokrych ręczników, walających się po podłodze. Cudze włosy to także niehigieniczny obrazek, który zdarza się w hotelach na całym świecie.

Niemiła niespodzianka

higiena w hoteluNawet kilku gwiazdkowy hotel wcale nie musi być idealny. Zdjęcia w folderach to jedno, ale dopiero wizyta i opinie gości, weryfikują miejsce. Może się zdarzyć, że w naszej łazience brakuje ręczników, papieru czy mydła. Zanim jednak zrobimy wielką awanturę na cały hotel, udajmy się do obsługi i poprośmy o uzupełnienie braków. Pokojówki zwykle mają mało czasu na przygotowanie dużej liczby pokoi. Na wysprzątanie jednego, często mają do dyspozycji zaledwie kilkanaście minut. Wiadomo, ze pośpiech przy sprzątaniu nie jest wskazany, ale każdy ma prawo do błędu. To, ze w naszym pokoju brakuje ręczników, wcale nie oznacza, że łazienka nie jest czysta. Gdy sytuacja wygląda inaczej, czasem niezbędna jest interwencja oraz wystawienie negatywnej opinii w sieci.

Zanim wybierzemy hotel, sprawdźmy dokładnie opinie na temat jego czystości i obsługi. Poczytajmy, co o danym hotelu piszą na forach internetowych. Wówczas nie będziemy rozczarowaniu, a może nawet mile zaskoczeni pobytem.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: