Sposoby na przemoknięte buty

przemoknięte buty

Nadszedł grudzień a wraz z nim spadł śnieg, ku uciesze najmłodszych. Niestety pogoda daleka jest od ideału zimowej aury. Biały puch możemy dostrzec jedynie na dachach czy trawnikach. Zbyt wysokie temperatury sprawiają, że śnieg topnieje. Cierpi na tym nasze obuwie. Poznajcie więc nasze sposoby na przemoknięte buty i nie dajcie się zimie!

Przemoknięte buty – zimowy problem

Większość z nas zapewne zna to uczucie, kiedy przemokną nam buty. Zimno rozchodzące się od samych czubków palców nie ma nic wspólnego z przyjemnością. To znak, że nasze buty nie do końca spełniły swoją rolę. Przecież miały chronić stopy przed zimnem i śniegiem. Ale nawet drogie obuwie może rozczarować. Suszenie butów na grzejniku to zły pomysł. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z naszych porad, które uratują ulubione buty i pozwolą im swobodnie wyschnąć.

Gazety

Szary papier czy gazety doskonale sprawdzą się jako wypełniacz naszych butów. Obuwie podczas suszenia może ulec odkształceniom, dlatego warto zadbać o to, by zachowało swój kształt. Buty wypełniamy gazetami,najlepiej szarymi. Papier szybko wchłonie wilgoć. Gazety możemy wymieniać co kilka godzin na suche. Pamiętajmy tylko, by nie używać kolorowej prasy,która w kontakcie z wodą może zostawić we wnętrzu buta przebarwienia, co tym samym zakończy się plamami na skarpetkach.

Ryż

Ryż podobnie jak papier absorbuje wodę. Dlatego poleca się włożenie zmoczonego telefonu do miski z suchym ryżem. Z przemokniętymi butami postępujemy trochę inaczej. Do środka wsypujemy po łyżce stołowej ryżu do każdego buta. Odkładamy obuwie w ciepłe, ale nie gorące miejsce. Absolutnie nie stawiamy ich na piecyku czy grzejniku, bo na skutek takiego suszenia mogą stracić swój pierwotny kształt.

Suszenie na sznurku

Modne, wysokie i wiązane buty wymagają odpowiedniej formy suszenia. Śmiało możemy potraktować je jak pranie, wieszając na sznurku. Kozaki musimy wcześniej rozsznurować, a wieszając, nie zaginamy cholewki, by jej nie odkształcić.

Impregnacja

W sklepach obuwniczych oraz drogeriach znajdziemy specjalne spraye do obuwia, które chronią je przed przemakaniem. Kosmetyk do impregnacji obuwia zapewni warstwę ochroną, zabezpieczającą buty przed śniegiem, deszczem i innymi, nawet ekstremalnymi warunkami. Już jedna aplikacja może zapewnić nam suchość i komfort na dwa tygodnie. W taki preparat warto zaopatrzyć się w sezonie zimowym. Szczególnie, jeśli nie mamy zamiaru co miesiąc kupować nowej pary butów.obuwie

Nasze sposoby na przemoknięte buty mogą okazać się nieocenionym ratunkiem. Pamiętajmy o tym, by obuwie suszyć w temperaturze pokojowej, nie kłaść go na kaloryferach i piecach. Obchodźmy się z nim ostrożnie, a przetrwają zimowy czas i żadna śnieżna plucha nie będzie im straszna.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: