Manicure hybrydowy – najczęściej popełniane błędy

manicure hybrydowy

Jest wygodny i szalenie modny. Pokochałyśmy manicure hybrydowy który zapewnia nam piękny wygląd paznokci na długi czas. Zwracamy uwagę na dłonie, więc chętnie decydujemy się na tego typu manicure. Popełniamy jednak błędy, które kosztują nas zdrowe i atrakcyjne paznokcie. Poznajcie te najczęściej popełnianie, by więcej nie szkodzić swoim paznokciom.

Manicure hybrydowy – modna hybryda na wiosnę

Hybrydowe paznokcie to ułatwienie dla kobiet, które nie mają czasu na misterne malowanie i zdobienie paznokci. Przy pomocy specjalnych lakierów, utwardza się kolejne warstwy pod lampą LED lub UV. Dzięki temu, lakier utrzymuje się na płytce w nienagannym stanie przez okres ok. 2-3 tygodni. W tym czasie możemy zapomnieć o manicurze, wykonując tak jak zwykle domowe obowiązki, bez obaw o odpryśnięcie barwnej emalii. W salonie kosmetycznym usługa tego typu jest dość kosztowna, ale producenci hybryd oferują zestawy do samodzielnego wykonania hybryd w warunkach domowych. Wystarczy odrobina wprawy i cierpliwości, by uzyskać piękne paznokcie na kilka tygodni. Niestety nie zawsze hybrydy są odpowiednio wykonywane, co szkodzi płytce paznokcia. Znajomość najczęściej popełnianych błędów pozwoli nam prawidłowo przeprowadzić manicure i zadbać o właściwą pielęgnację naszych dłoni.

Za długi czas noszenia

Maksymalnie 3 tygodnie – tyle czasu powinniśmy nosić paznokcie hybrydowe. Lakier może utrzymywać się nawet po tym czasie, jednak świadczy to o dość silnych substancjach, które bardziej będą wnikać w płytkę paznokcia. W efekcie, po zdjęciu hybrydy nasze paznokcie mogą wyglądać gorzej, niż przed jej aplikacją. By zachować bezpieczeństwo, hybrydy należy ściągnąć po dwóch tygodniach. W grę wchodzą kwestie estetyczne. Paznokcie rosną, hybrydy mogą je znacznie wzmocnić, dlatego po krótkim czasie braki lakieru będą widoczne, szczególnie przy ciemnych odcieniach.

Nieprofesjonalne ściąganie hybrydy

Hybryda nie zejdzie pod wpływem zwykłego zmywacza do paznokci. Nie należy jej zdrapywać ani odrywać razem z płytką. W taki sposób zapewnimy sobie same ubytki, które nie będą prezentować się najlepiej. Manicure hybrydowy najlepiej usuwać w salonie kosmetycznym. Płytkę owija się wacikami nasączonymi w acetonie, które następnie owija się folią aluminiową. Po kilkunastu minutach, lakier powinien się rozpuścić, co umożliwi jego bezproblemowe usunięcie z płytki. W drogeriach dostępne są zmywacze do lakieru hybrydowego, z którymi postępujemy identycznie jak z acetonem. Przed usuwaniem lakieru, można nieco spiłować wierzchnią warstwę, tak delikatnie, by w żadnym wypadku nie uszkodzić płytki.

Niewłaściwa pielęgnacja

paznokciePo zdjęciu hybrydy, paznokcie będą wysuszone. Potrzebują więc nawilżenia, dlatego po usunięciu lakieru, zaleca się zrobienie przerwy między kolejnym tego typu zabiegiem. Dobrze jest nawilżyć płytkę naprawczym manicurem, olejkiem lub odżywką. Płytka będzie w ten sposób odżywiona i odpowiednio nawilżona, co pozwoli nam cieszyć się jej zdrowym i pięknym wyglądem.

Paznokcie hybrydowe zachwycają trwałością i błyskiem. Nie popełniajmy błędów w ich przygotowaniu, a nasze paznokcie pozostaną piękne i zdrowe na długi czas.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: