Sposoby na piękne nogi

piękne nogi

Wiosna zachęca do odsłonięcia odrobiny ciała. Chętniej zakładamy spódnice i sukienki, odsłaniając zgrabne nogi. Znamy skuteczne sposoby na piękne nogi, którymi chętnie się podzielimy.

Piękne nogi na wiosnę

Zgrabne i zadbane nogi to wielki atut kobiety. Zwracają uwagę nie tylko płci przeciwnej. Nogi do nieba to marzenie wielu kobiet, ale natura bywa niesprawiedliwa i nie każdą z pań obdarza atrakcyjnym wyglądem. Z pomocą przychodzą odpowiednie kosmetyki i zabiegi, które pomagają nieco podrasować naturę. Marzenie o pięknych nogach może szybko się spełnić. W jaki sposób? Już spieszymy z cennymi wskazówkami dla każdej kobiety!

Depilacja to podstawa

Owłosione nogi w żaden sposób nie wpisują się w urodowe trendy. Jeśli nie chcemy wyglądać jak nasz czworonożny pupil, przygotujmy nasze nogi. Depilacja to sposób na pozbycie się niechcianych włosków. Aby uzyskać gładkie nogi, które aż przyjemnie będzie się eksponowało, należy wybrać właściwy sposób. Do wyboru mamy tradycyjne maszynki, plastry, woski i kremy do depilacji czy depilację laserową. Ta ostatnia jest najdroższą i zarazem najskuteczniejszą formą, pozostawiającą gładkie niczym jedwab nogi na kilka tygodni. Od nas zależy, co wybierzemy dla skóry. Goląc nogi maszynką musimy liczyć się z tym, że czynność będziemy musiały dość często powtarzać, a odrastające włoski mogą być mocniejsze i ciemniejsze.

Seksowna opalenizna

Opalenizna zawsze podnosi atrakcyjność, chyba że jest mocno przesadzona i raczej przypomina marchewkę niż letnie słońce. Złoty brąz na nogach zapewni nam słońce, jednak na początku wiosny nie mamy co liczyć na upalne dni. Dlatego możemy skorzystać z solarium czy samoopalaczy. Dobrym rozwiązaniem będzie także opalanie natryskowe, choć nieco kosztowne, daje świetny efekt brązowej skóry przez barwniki, które absorbuje naskórek. Inną opcją będą rajstopy w sprayu. Zakryją blade nogi, ale będą wyglądały bardziej naturalnie niż typowa tkanina. A po cały dniu prezentowania pięknych nóg wystarczy zmyć je wodą.

Gładkość i nawilżenie

sposoby na piękne nogiNawet dokładnie wydepilowane nogi, których skóra jest sucha i szorstka, nie będą wyglądały atrakcyjnie. Dlatego ważny jest regularny peeling oraz nawilżanie. Peeling osłabi włoski i usunie martwy naskórek, który łuszczy się w sposób naturalny. Zapewni nam niezwykłą gładkość nóg oraz dodatkowo ujędrni skórę. W sklepach znajdziemy peelingi kawowe, cukrowe czy solne, choć sami możemy takowy kosmetyk przygotować. Po wszelkich zabiegach nie zapominajmy o aplikacji odżywczego balsamu, kremu czy olejku. Nawilżając skórę pielęgnujemy ją i tym samym opóźniamy jej proces starzenia. Nasze nogi będą wyglądały zdrowo i atrakcyjnie, jeśli tylko będziemy dbać o nie każdego dnia.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: