Sposoby na komary

komar

W letni czas dokuczają nam owady, które skutecznie psują wakacyjny klimat. Niezwykle uciążliwe są komary. My mamy jednak sprawdzone sposoby na komary. Warto je poznać i zastosować w praktyce, by zabezpieczyć się przed komarami.

Na komary jest metoda!

Wakacje nad wodą, grill na działce czy piknik na łące – brzmi świetnie, ale komary mogą zepsuć nam wolny czas, spędzony z bliskimi. Ukąszenia pozostawiają czerwone bąble i powodują uporczywy świąd. Na komary jest metoda i to niejedna. Nawet domowe sposoby pomogą w efektywnym pozbyciu się owadów. Jakie metody pomogą w walce z komarami? Które warto wypróbować?

Rośliny

Miłośnicy ogrodnictwa powinni znać rośliny, które odstraszają niektóre owady. W naszym ogrodzie, czy na działce, możemy osadzić odpowiednie rośliny, które zadziałają równie skutecznie co środki chemiczne, tylko w sposób naturalny. Do takich roślin należą pelargonie, kocimiętka, bazylia czy plektrantus koleusowaty, o potocznej nazwie komarzyca. Rośliny spełnia nie tylko funkcję ozdobną lecz również praktyczną, więc tym bardziej warto je posadzić.

Czosnek i cebula

Zapach czosnku i cebuli skutecznie odstrasza komary. Po zjedzeniu tych warzyw, możemy mieć pewność, że komary będą omijać nas szerokim łukiem, Równie skutecznie działają plastry cebuli, położone na parapecie.

Witamina B6

Dobrym sposobem na uniknięcie ukąszeń komarów jest witamina B6. Ludzki organizm, podczas jej suplementacji wydziela pot, który nie podoba się komarom. Jednak by witamina działała w pełni, warto przyjmować ją regularnie.

Olejki eteryczne

sposoby na komaryJeśli lubimy zapach olejków, możemy je wykorzystać. Olejki eteryczne, a w szczególności bazyliowy, cynamonowy czy waniliowy, nadadzą naszemu otoczeniu przyjemny zapach. Ich woń odstraszy komary, więc warto spryskać nim otoczenie, w którym przebywamy.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: