Mydło, żel czy peeling – co wybrać do mycia ciała?

mydło

Codzienna higiena ciała nie może się obejść bez odpowiednich kosmetyków. Ale spośród wszystkich produktów trudno wybrać ten najlepszy. Mydło, żel czy peeling – co wybrać do mycia ciała?

Kosmetyki do mycia ciała

Produkty do mycia ciała pozwalają utrzymać naszą skórę w czystości oraz zdrowiu. Na skórze osiada się brud, sebum oraz pot. Każdego dnia ciało wymaga właściwej pielęgnacji oraz mycia. Producenci oferują nam szeroki wybór różnych kosmetyków do mycia ciała. Stojąc przed półkami drogerii można poczuć się zagubionym. Co wybrać, by cieszyć się dobrze oczyszczoną i zadbaną skórą?

Mydło

Tradycyjne mydło służy do mycia ciała. Jest dostępne w różnych formach, kolorach i zapachach. Na rynku dostępne są mydła naturalne, które nie tylko oczyszczają, ale doskonale pielęgnują skórę. Polecane są do skóry wrażliwej i alergicznej. Tradycyjne mydło wysusza skórę, więc nie jest polecane do mycia twarzy. Mydło w kostce czy mydło w płynie sprawdza się doskonale do mycia rąk. Do oczyszczania powierzchni całego ciała polecamy żele pod prysznic.

Żel pod prysznic

Żel pod prysznic to kosmetyk, który w połączeniu z wodą wytwarza pianę. Myje ciało i otula je zapachem, jeśli sięgniemy po zapachowy kosmetyk. Żel wystarczy zaaplikować na dłonie czy na gąbkę. W drogeriach znajdziemy mnóstwo wersji zapachowych takiego produktu. Żel może mieć właściwości nawilżające i kojące. Odświeża i działa aromaterapeutyczne. Służy do mycia całego ciała. W postaci kosmetyku 2w1, sprawdza się także jako szampon, pozwalając na zaoszczędzenie miejsca w łazience i pieniędzy.

Peeling

mycie ciałaPrzeglądając kosmetyki do mycia ciała możemy natrafić na peelingi myjące. To zazwyczaj mleczka czy żele, które zawierają drobinki peelingujące. Tego typu kosmetyki są przeznaczone do mycia ciała, jednak my zalecamy ich stosowanie 1-2 w tygodniu. Zbyt częste stosowanie peelingu nie służy skórze. Jego wykonanie raz na tydzień zdecydowanie wystarczy.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: