Jaką wodą myć twarz?

jaką wodą myć twarz

Woda jest elementem naszego zdrowia. Znajduje się w naszym ciele, pijemy ją i używamy do codziennej higieny. Po jaką wodę zwykle sięgamy? Jaką wodą myć twarz?

Dla zdrowia i urody, odrobinę wody

Bez wody nie ma życia, nie istniałaby nasza planeta i życie na niej. Woda jest nam potrzebna, ponieważ nawadnia nas od środka i zewnątrz. W kwestii urody także bywa niezastąpiona, ponieważ oczyszcza nasze ciało. Myjemy nią skórę twarzy, nie tylko by obudzić się rano, aleby zmyć wszelkie ślady snu i zanieczyszczenia. Dylemat pojawia się, gdy nie wiemy jaka woda jest dla nas odpowiednia. Którą wybrać, by skóra prezentowała się jak najlepiej i była wolna od podrażnień czy niedoskonałości. Wybór jest duży, a my podpowiadamy, jak dokonać tego najlepszego.

Woda z kranu

Wiemy, że woda z kranu jest całkowicie bezpieczna i zdatna do picia. Skoro możemy ją pić bez konieczności gotowania, możemy także myć nią ciało. Owszem, ale woda kranowa dla wrażliwej skóry może okazać się zbyt twarda. W rezultacie jeszcze bardziej podrażni skórę, wywoła jej zaczerwienienie. Przy skłonnej do podrażnień skóry lepiej postawić na inny rodzaj wody. Tą przegotowaną, mineralną lub termalną.

Woda przegotowana

Gotujemy wodę na herbatę czy kawę, ale taki płyn sprawdzi się także do mycia cery. Przegotowana woda zawiera mniej kamienia, jest wolna od zbędnych składników, więc nie podrażni naszej skóry. Można rzec, że jest dla niej o wiele bardziej łagodniejsza, niż tradycyjna kranówka. Z tym, że każdorazowe wcześniejsze gotowanie wody może okazać się zbyt uciążliwe. Należy pamiętać, że skóry nie myjemy gorącą wodą. Alternatywą będzie woda mineralna.

Woda mineralna

Mineralna woda jest dostępna w sklepach. To woda butelkowana, która służy głównie do picia. Minerały mogą działać na skórę dobroczynnie, jeśli dopasujemy rodzaj wody do specyfiki cery. Siarczany służą cerze tłustej, trądzikowej, zaś woda niskozmineralizowana ukoi suchą skórę. W przypadku kosmetyków z witaminą C, lepiej unikać mycia wodą mineralną, ponieważ niektóre składniki mogą wchodzić w reakcje chemiczne.

Woda termalna

woda z kranuStosowanie wody termalnej to najdroższa opcja. Woda tego typu przypomina bardziej tonik. Służy do spryskiwania skóry twarzy. Nie pozostawiamy jej do wyschnięcia, tylko osuszamy ręcznikiem. Mimo swojej wysokiej ceny, woda łagodzi podrażnienia. Z pewnością ukoi wrażliwą skórę i sprawdzi się u posiadaczek skóry skłonnej do podrażnień. Może być stosowana zamiennie z wodą przegotowaną i sprawdzi się w upalne dni.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: