Patyczki do uszu – zastosowanie inne, niż znacie

patyczki do uszu

Akcesoria do higieny mogą być wykorzystane nie tylko w celu, do jakiego zostały stworzone. Praktyczne osoby zawsze znajdują pomysły, w jaki sposób mogą ich użyć. Każdy z nas ma w swoim domu patyczki do uszu. Poznajcie więc zastosowanie inne, niż znaliście do tej pory.

Patyczki do uszu

Jak sama nazwa wskazuje, patyczki do uszu, powinny służyć ich oczyszczaniu. Słusznie, ale w praktyce możemy znaleźć także ich nieco inne zastosowanie. Z ich pomocą na pewno ułatwimy sobie życie, nawet nie spodziewając się, do czego możemy je sprytnie wykorzystać. Pora na poznanie naszych propozycji zastosowania patyczków do uszu.

Poprawki makijażu

Zaczynamy od rzeczy przyziemnych, czyli makijażu. Właśnie w celu poprawek, patyczki do uszu są najczęściej wykorzystywane. Zmywamy nimi ślady tuszu do rzęs czy wyjechaną poza kontur ust szminkę. Patyczki idealnie sprawdzają się także do usuwania śladów lakieru do paznokci, którym niechcący pomalowaliśmy nie tylko jego płytkę. Wystarczy zamoczyć końcówkę w zmywaczu do paznokci i można działać w temacie.

Pielęgnacja zwierząt domowych

Patyczki do uszu mogą przydać się właścicielom zwierząt domowych, takich jak koty, psy czy nawet chomiki. Wyczyścimy nimi pyszczki oraz okolice oczu. Akcesoria higieniczne tego typu są bardzo delikatne, więc nie zrobimy z ich pomocą krzywdy naszym pupilom.

Czyszczenie klawiatury

Po co kupować specjalny sprzęt do czyszczenia klawiatury, skoro możemy wykorzystać patyczki do uszu. Dojdą w każdą szczelinę, dokładnie czyszcząc wszelkie ranty i zagłębienia. Brud i kurz usuniemy szybciej, niż myślimy, a wszystko z pomocą zwykłych patyczków higienicznych.

Praktyczna perfumetka

Uwielbiamy zapach perfum, z pewnością mamy swój ulubiony, który chcielibyśmy zatrzymać zawsze przy sobie. Jest taka możliwość i wcale nie chodzi nam o kupowanie drogich miniaturek. Wystarczą patyczki spryskane naszym ulubionym zapachem, szczelnie zamknięte w woreczku. Taki patyczek zmieści się nawet do kopertówki. Będziemy mogły użyć zapachu kiedy tylko chcemy. Sprytne i proste, nieprawdaż?

Aplikator kosmetyków

zastosowaniePatyczki do uszu spełniają rolę aplikatora. Gdy kończy nam się ulubiona szminka, z powodzeniem wykorzystamy jej resztki, nakładając ją patyczkiem. To także dość higieniczny sposób aplikowania kosmetyków. Dzięki temu możemy zużyć kosmetyk do samego końca, oszczędzając pieniądze.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: