Higiena przed stosunkiem

higiena-przed-stosunkiem

Uwielbiamy seks pod każdą postacią. Jednak czy wiemy jak ważna jest higiena przed stosunkiem?

Higiena osobista

Higiena osobista to istotna kwestia, szczególnie jeśli mówimy o kontaktach seksualnych z drugą osobą. Poczucie świeżości i czystości jest tak samo ważne w łóżku jak i poza nim. Nie chcemy przecież, żeby z powodu nieprzyjemnego zapachu rozpadła się nasza intymna relacja. Odpowiednia dbałość o higienę miejsc intymnych i całego naszego ciała zapewni nam komfort i przede wszystkim zdrowie, także podczas seksu. Co najważniejsze, utrzymanie prawidłowej higieny dotyczy oboje partnerów seksualnych.

Kąpiel lub prysznic przed pójściem do łóżka

Przed stosunkiem należy wziąć prysznic. Być może jesteśmy po całym, ciężkim dniu pracy bądź na dworze panują wręcz egzotyczne temperatury. Prysznic lub kąpiel w wannie zmyje z nas cały brud oraz pot. Poczujemy się świeżo, rześko a przede wszystkim czysto. Do kąpieli warto dodać nawilżającego olejku, który dodatkowo sprawi, że nasza skóra będzie gładka i przyjemna w dotyku dla partnera. Dobrym pomysłem jest także wspólny prysznic. Taka czynność, może okazać się ciekawą grą wstępną.

Mycie narządów intymnych

Higiena osobista w przypadku seksu, dotyczy również naszych narządów intymnych. Okolice intymne należy myć specjalnymi płynami czy zelami, które zapewnią właściwe pH skóry. Zniwelują nie tylko przykry zapach ale przede wszystkim ochronią wrażliwe miejsca przed szkodliwymi bakteriami i grzybami. Infekcje intymne to nic przyjemnego, zamiast więc ryzykować ich rozwojem, warto zastosować odpowiednie kosmetyki do utrzymania higieny miejsc intymnych. Aby dodatkowo ją wzmocnić, możemy zastosować wkładki higieniczne. Na rynku dostępne są także te zapachowe. Czyste narządy intymne zapewnią komfort partnerom podczas stosunku.

Higiena jamy ustnej

Nie wystarczy użyć odświeżacza do ust przed spotkaniem. O właściwą higienę zadbamy myjąc zęby. Intymna relacja związana jest z pocałunkami i wszelkimi pieszczotami naszych ust. Nieświeży oddech może skutecznie zepsuć nawet najbardziej romantyczną atmosferę. Mycie zębów pozwoli zachować nam czarujący uśmiech i świeży zapach. Oprócz pasty i szczoteczki, warto zainwestować w płyn do płukania ust, który da nam dodatkową ochronę i czystość jamy ustnej. Pocałunki będą po nim niezwykle odświeżające.

Czysta bielizna i pościelhigiena

Przed stosunkiem zadbajmy o czystą bieliznę. Nie ważne czy szybko się jej pozbędziemy. Pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne. Zadbane ciało wymaga czystej bielizny, którą należy regularnie zmieniać. To samo dotyczy pościeli. Ta, której miejsce powinno znaleźć się w koszu na pranie nie zachęci do intymnych igraszek. Zanim spotkamy się z naszym partnerem wymieńmy pościel na świeżą, a seks w niej będzie czystą przyjemnością.

Higiena przed stosunkiem to coś, o czym powinniśmy zawsze pamiętać. Czyste ciała i otoczenie sprawią, że będziemy czuć się komfortowo, unikając wszelkich wstydliwych wpadek.

PODZIEL SIĘ: