O co kobieta powinna dbać?

dbać

Atrakcyjność wiąże się z dobrym wyglądem oraz wieloma innymi cechami, w tym z charakterem. Niezwykle ważne jest dbanie o siebie i swoje ciało. Bez względu na to, ile mamy lat i czy jesteśmy w związku, czy prowadzimy życie singielki, nie możemy zapominać o kwestiach higieny i pielęgnacji.

Włosy

Przetłuszczone włosy, nieuczesane i skołtunione – już wyobrażacie sobie fryzurę na kloszarda, która z pewnością odstraszyła by wszystkich wokół. Dbanie o siebie obejmuje włosy, które chcąc nie chcą są naszą wizytówką. Wiele prawdy jest w stwierdzeniu „ Jak cię widzą, tak cię piszą”, dlatego warto postarać się o schludną fryzurę. Od wizyty u fryzjera nie ma zwolnień. Końcówki włosów należy regularnie podcinać, nawet jeśli zapuszczamy włosy i obawiamy się o ich każdy centymetr. Modna fryzura to coś, na co zwracają uwagę mężczyźni. Jeśli więc chcemy się podobać płci przeciwnej, powinniśmy zadbać o to, co mamy nie tylko w głowie, ale również na głowie.

Paznokcie

Zwracamy uwagę na dłonie. Nawet znanym modelkom zdarzają się wpadki ze zdartym lakierem, ale nagminne obgryzanie paznokci to już przesada i powód jedynie do wstydu. Opiłowane paznokcie, z czystą lub pomalowaną elegancko płytką od razu zwrócą uwagę. Dłoń podajemy podczas witania się czy żegnania, więc nie da się ukryć, lakieru, który poodpryskiwał, czy połamanej płytki. Każdego dnia pamiętajmy też o aplikacji kremu do rąk, najlepiej nośmy małą tubkę w torebce czy postawmy ja na biurku w pracy.

Makijaż

Nikt nie każe nam wykonywać codziennie profesjonalnego makijażu,niczym z okładki najnowszego wydania magazynu Vogue, ale odrobina kosmetyków jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Spierzchnięte usta i cienie pod oczami to nie najlepsza wizytówka zadbanej kobiety. Użyjmy więc odrobiny kremu i korektora oraz balsamu do ust lub szminki. Nie musimy wcale sięgać po krwistą czerwień, bezbarwny błyszczyk także się sprawdzi. Na policzki nałóżmy odrobinę różu i od razu zauważymy różnicę, w ilości męskich spojrzeń także.

Piękny zapach

W codziennej higienie pamiętamy o kąpieli czy prysznicu, ale wiele z nas zapomina o aplikacji antyperspirantu. Brzydki zapach odstraszy każdego, więc nośmy w torebce dezodorant, by zawsze czuć się świeżo i komfortowo. Oprócz tego, kilka kropel perfum nie zaszkodzi, by podkreślić kobiecość pięknym zapachem. Tylko uważajmy, by nie przesadzać i nie wylewać na siebie całego flakonu perfum. W przypadku tego typu kosmetyków, umiar jest jak najbardziej wskazany.

Brwi

Zrośnięte i krzaczaste brwi lub zbyt mocno wyregulowane i dorysowane, albo przerysowane, nie świadczą o nas najlepiej. Pozostawienie ich samych sobie nie jest dobrą opcją, dlatego zaopatrzmy się w pęsetę lub umówmy się do kosmetyczki. Nadanie odpowiedniego kształtu brwiom zmieni cały wygląd twarzy. Przy ówczesnej modzie, w sklepach znajdziemy wiele akcesoriów i kosmetyków do stylizacji brwi, po które warto sięgnąć.

Zęby

wyglądNieświeży oddech i zęby, które dentystę widziały w czasach dzieciństwa nie maja nic wspólnego z dbaniem o siebie. Białe i czyste zęby to gwarancja pięknego uśmiechu, od którego topnieją męskie serca. Regularne mycie zębów oraz odwiedzanie dentysty zapewni nam zdrowy uśmiech. A jeśli mamy problemy z nieświeżym oddechem, w awaryjnej sytuacji możemy poratować się specjalnym środkiem w sprayu lub gumą do żucia.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: