Obowiązkowy demakijaż

demakijaż

Pewnie niejednej kobiecie zdarzyło się zasnąć w makijażu. Późny powrót do domu i brak siły nie zachęcają do sięgnięcia po wacik i płyn? Niestety takie zachowanie może przyczynić się do pogorszenia stanu naszej skóry. Wyjaśniamy dlaczego demakijaż jest tak ważny i jak go prowidłowo wykonywać.

Skóra twarzy

Skóra naszej twarzy jest narażona na działanie różnych czynników. Wystawiamy ją na wiatr, mróz czy promieniowanie słoneczne. Do wszystkiego dochodzą wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Dotykamy twarzy, często przypadkiem, przenosząc brud oraz bakterie. Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez makijażu. Malujemy się więc każdego dnia i poddajemy skórę różnym zabiegom pielęgnacyjnym. Nasza cera może więc odpocząć dopiero w nocy, o ile dobrze traktujemy swoją skórę.

Codzienny demakijaż

Demakijaż to podstawa pielęgnacji i oczyszczania skóry twarzy. Każdego dnia, przed snem powinnyśmy zmyć wszystkie resztki kosmetyków. To ważne nie tylko ze względu na kwestie estetyczne i higieniczne takie jak odbity tusz do rzęs na poduszce, ale przede wszystkim zdrowotne. Możemy zauważyć ogromną różnicę pomiędzy cerę, która regularnie jest poddawana zabiegom oczyszczającym, a tą, na której znajdziemy ślady makijażu każdego ranka. Taka skóra będzie szara a nawet przebarwiona. Szybko straci jędrność i młody wygląd. Będzie pozbawiona blasku. Źle oczyszczona skóra twarzy spowoduje pojawienie się wyprysków oraz zmarszczek. W nicy skóra potrzebuje oddechu i regeneracji, co jest niemożliwe, jeśli pozostawimy na niej resztki kolorowych kosmetyków. Zatkane pory blokują działanie komórek, co może skutkować problemami skórnymi.

Sztuka demakijażu

twarz

Demakijaż nie jest trudny. Wystarczą odpowiednie produkty i akcesoria do tego przeznaczone. W drogeriach znajdziemy mnóstwo kosmetyków do demakijażu, toników oraz płynów micelarnych. Te ostatnie nie podrażniają skóry i skutecznie usuwają cały makijaż. Dwufazowe płyny do oczu i ust rozprawią się z wodoodpornymi i mocno napigmentowanymi kosmetykami. Tonik zaś, przywróci naturalne pH skóry, więc warto zastosować go po jej oczyszczeniu. Wykonując demakijaż nie pocieramy mocno wacikiem o twarz, tylko delikatnie przykładamy go do skóry. Czynność powtarzamy aż do czystego wacika czy też płatka kosmetycznego. Do oczyszczenia możemy użyć także żelów myjących, dedykowanych do skóry twarzy.

Aby cieszyć się zdrową i piękną cerą przez długi czas, wystarczy wykonywać tak prostą czynność jak codzienny demakijaż. Niewiele czasu wystarczy, by zachować atrakcyjny wygląd skóry twarzy. Nie zapominajmy o tym i nigdy nie zasypiajmy w pełnym makijażu.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: