Higiena ciała w letni czas

latem

Latem znacznie chętniej pokazujemy swoje ciała. Nosimy mniej ubrań, łapiąc promienie słońca. Higiena ciała w letni czas jest bardzo ważna, szczególnie jeśli jesteśmy nad wodą czy w innym plenerowym miejscu. Jak zadbać o swoje ciało w okresie wakacji?

Higiena w wakacje

W okresie wakacyjnym często wyjeżdżamy. Udajemy się w egzotyczne miejsca, nad morze, w góry czy na weekendowe biwaki nad jezioro. Gdziekolwiek byśmy nie byli, nie możemy zapominać o higienie. Korzystając z wakacji, spotykamy się z innymi ludźmi, przebywamy w miejscach publicznych, więc zachowanie higieny jest jak najbardziej wymagane. Lato to czas upałów, więc nasze ciała bardziej się pocą, co może być niekomfortowe nie tylko dla nas samych. Jak więc zadbać o higienę podczas wakacji? O czym pamiętać i co stosować?

Prysznic

Przebywanie nad wodą czy na basenie nie zwalnia nas z korzystania z prysznicu. Kąpiel zmyje z nas wszelkie bakterie, brud oraz pot. Przy wysokich temperaturach, na prysznic możemy pozwolić sobie  nawet kilka w ciągu dnia. Mamy się czuć komfortowo, więc gdy nasze ubranie lepi się do skóry, wskoczmy pod szybki i orzeźwiający prysznic.

Antyperspirant

Stosowanie antyperspirantu mogłoby się wydawać czymś oczywisty, ale wystarczy wejść latem do zatłoczonego autobusu i pociągu, by przekonać się, że w rzeczywistości tak nie jest. Gdy żar leje się z nieba, pomoże antyperspirant. Osoby z problemem nadmiernej potliwości, mogą skorzystać z tzw. blokerów, które hamują wydzielane potu na długi czas. Wtedy przykry zapach czy ślady na ubraniu przestana być naszym problemem.

Peeling ciała

Naskórek złuszcza się, więc marząc o gładkiej i zadbanej skórze, warto regularnie wykonywać peeling ciała. Dzięki niemu skóra zostaje wygładzona, co jest korzystne dla depilacji oraz opalania. Naturalnym peelingiem dla naszych stóp będzie piasek. Spacer po piaszczystej plaży nie tylko okaże się przyjemny, ale też pomocny w kwestii urody.

Depilacja

Nadmierne owłosienie na nogach, pod pachami czy w miejscach intymnych nie jest atrakcyjne, szczególnie na plaży i w skąpych, letnich strojach. Kobiety zwykle depilują nogi, dzięki czemu wyglądają one bardziej atrakcyjnie, eksponując opaloną skórę. Latem warto zastosować kremy do depilacji lub wosk, co zapewni nam gładką skórę bez podrażnień, na długi czas. Miejsca intymne także wymagają depilacji, szczególnie u zwolenniczek bikini. Pamiętajmy, że po zabiegu należy nawilżyć skórę.

Włosy

Czyste włosy to nie tylko nasza wizytówka ale kwestia higieny. Gdy się pocimy i często przeczesujemy włosy, sprawiamy, że szybciej się przetłuszczają. Do tego dochodzą kąpiele w wodzie czy zabawa w piasku. Nasze włosy wymagają więc regularnego mycia. Oklapnięta i tłusta fryzura nie będzie prezentować się dobrze w letnim słońcu, więc nie zakrywajmy kosmyków pod kapeluszami, tylko odpowiednio o nie dbajmy.

Paznokcie

higiena ciała w letni czasLatem eksponujemy nasze stopy, a wraz z nimi paznokcie, które powinny być obcięte i zadbane. Kobiety powinny zwrócić uwagę na pedicure. Pomalowane paznokcie lub chociaż równo wypiłowane i czyste nie przyniosą nam wstydu, po założeniu sandałów czy klapek. Nie inaczej sytuacja ma się u rąk. Brud pod paznokciami nie będzie dobrze o nas świadczył. Zadbane paznokcie dłoni to także element higieny, więc nie zapominajmy o nim, nie tylko latem.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: