Wkładki higieniczne

Dbanie o higienę intymną u kobiet obejmuje nie tylko dokładne podmywanie, stosowanie specjalnych środków pielęgnacyjnych czy zabezpieczenie podczas menstruacji. Jednym z niezbędnych dla wielu pań produktów do utrzymywania czystości bielizny oraz poczucia komfortu są wkładki higieniczne. Są mniejsze od podpasek, jednak o podobnym kształcie. Ich funkcją jest nie tylko pochłanianie wydzieliny z dróg rodnych (pomiędzy okresami menstruacji zdarzają się bowiem upławy czy plamienia i jest to całkowicie normalne), ale też powstrzymywanie intymnego zapachu przed wydostaniem się na zewnątrz.

Dodatkowe zabezpieczenie.

Wkładki higieniczne można również użytkować jako dodatkowe zabezpieczenie, jeśli podczas krwawienia miesięcznego korzystamy z tamponów. Po wkładki sięga się jednak zazwyczaj bezpośrednio przed, po miesiączce oraz w połowie cyklu – wtedy bowiem organizm kobiety produkuje większe ilości wydzieliny. Współcześnie również na rynku produktów higienicznych panuje duża różnorodność. Dzięki temu możemy wybierać spośród rozmaitych kształtów, rozmiarów a nawet kolorów wkładek. Prócz tego dostępne są wkładki perfumowane. Noszenie wkładek higienicznych nie jest jednak tak bezpieczne, jak mogłoby się wydawać.

Odpowiedni dobór.

Trzeba pamiętać, by nie nosić ich przez cały dzień. Wkładki również należy wymieniać, i to co najmniej raz na 4 godziny. Poza tym należy zwrócić uwagę na to, by wybrać produkt wykonany z przepuszczających powietrze materiałów (nagromadzona wilgoć i ciepło sprzyjają bowiem rozwojowi grzybów i drobnoustrojów). Specjaliści zalecają też, aby z umiarem korzystać z wkładek perfumowanych – stały kontakt specyficznych substancji zapachowych z okolicami intymnymi może bowiem prowadzić do podrażnień czy przesuszenia (grożąc nawet infekcjami).

TAGI: Wymiana wkładek, wkładki perfumowane, podrażnienia, produkty higieniczne, komfort, higiena intymna.

PODZIEL SIĘ: