Jak pogrubić brwi?

brwi

Marzenie o naturalnie gęstych łukach brwiowych może spełnić się bez pomocy kosmetyków do stylizacji brwi, które ostatnio stały się bardzo popularne. Brwi nie zawsze rosną tak szybko, jakbyśmy tego oczekiwały, więc naturze możemy nieco pomóc. Jak pogrubić brwi? Poznajcie sprawdzone sposoby!

Idealne brwi

Codzienne stosowanie zestawu kosmetyków do stylizacji brwi może być dość uciążliwe. Niejedna z nas marzy o naturalnie gęstych brwiach, jak u znanej modelki Cary Delevingne. Zanim więc zdecydujemy się na microblanding, czyli makijaż permanentny brwi, zadbajmy o nie dzięki naturalnym metodom. Łatwo dostępne produkty pomogą nam w wzmocnieniu włosków. Poprzez codzienną rutynę urodową, nasze brwi będą lepiej rosły, a my zyskamy wymarzony wygląd i to bez kredek czy pudrów do brwi.

Naturalne oleje

Oleje są znane z wielu właściwości. Nawilżają i wzmacniają włosy, więc są polecane nawet przez stylistów fryzur. Sprawdzają się w demakijażu i pielęgnacji skóry. Okazuje się, że możemy wykorzystać je do brwi. Jedną z propozycji jest olejek migdałowy, którego witaminy pobudzą wzrost włosków. Podobnie działa, wychwalany przez wiele osób olej kokosowy. Produkty roślinne tego typu z powodzeniem możemy stosować na brwi każdego dnia. Nie powinny wywoływać podrażnień. Jeśli jednak nie mamy czasu, na codzienną pielęgnację brwi, aplikujmy olejek przynajmniej raz czy dwa w tygodniu. W niedługim czasie na pewno zauważymy pierwsze efekty jego działania.

Aloes

Łagodzący aloes wykazuje wielostronne działanie kosmetyczne. Przede wszystkim zapewni brwiom porządną dawkę nawilżenia i to w czysto naturalnej postaci. Dodatkowo nie podrażni skóry, wręcz przeciwnie, sprawdzi się u osób z wrażliwą skórą. Aloes, dzięki substancjom nawilżającym, poprawi stan cienkich włosków.

Wazelina

Wazelina kosmetyczna jest dostępna w każdej drogerii i aptece. Kosztuje grosze, a potrafi wiele zdziałać. Nie dość, że wykorzystamy ją na suche partie ciała, możemy zaaplikować ją na brwi. Przy odpowiednim nawilżeniu, włoski stają się grubsze i mocniejsze. Mniej się łamią i lepiej prezentują. Zdecydowanie warto nosić wazelinę w torebce, szczególnie zimą.

włoskiZadbane brwi dopełnią cały makijaż. W ich pielęgnacji pamiętajmy także o regularnej depilacji. Nie przesadzajmy jednak z nadmiernym wyskubywaniem brwi, ponieważ zbyt przerzedzone będą wyglądały sztucznie. Najlepszy jest naturalny look. Brwi muszą mieć swój kształt, który dopasowujemy do owalu twarzy i ułożenia oczu. Jeśli mamy problem z wyrównaniem brwi, udajmy się do kosmetyczki.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: