Błędy codziennej higieny

higieny

Popełniamy je każdego dnia, choć może nie zdajemy sobie z tego sprawy. Błędy codziennej higieny przyczyniają się do wyglądu naszej skóry czy stanu włosów. Jak ich uniknąć? Czego nie robić, by zawsze cieszyć się pięknym wyglądem?

Twarda woda pod prysznicem

Faktycznie, woda lecąca w naszym kranie może być twarda, a to nie służy skórze, szczególnie tej wrażliwej. Jakość wody zależy od rejonu kraju, na niektórych obszarach jest ona bardziej twarda. Sposobem na poradzenie sobie ze zbyt twardą wodą są specjalne filtry. Filtr założony na kran czy słuchawkę prysznicową oddzieli zbędne składniki, przez co nasza skóra będzie w lepszym stanie. Sprzęt tego typu dostaniemy w sklepach z wyposażeniem łazienek. Twarda kranówka może pogorszyć stan włosów, więc tym bardziej warto zadać o jakość wody, którą stosujemy do mycia.

Częsty peeling

Złuszczanie naskórka jest potrzebne, by skóra lepiej się prezentowała, była gładsza i bardziej jędrna. Ale zbyt częsty peeling może pogorszyć jej stan. Peeling całego ciała możemy wykonać raz w tygodniu. Nie ma potrzeby robić tego częściej. Zimą ogólnie nie zaleca się peelingów, podobnie jak tuż po depilacji. W przypadku skóry twarzy, za częste usuwanie obumarłego naskórka może spowodować uszkodzenia. Pamiętajmy, by dobierać kosmetyki do rodzaju swojej cery, a specjalistyczne peelingi wykonywać tylko w sprawdzonych gabinetach kosmetycznych.

Brak higieny pędzli do makijażu

To bardzo częsty grzech, który być może wynika z lenistwa. Higiena pędzli do makijażu jest niezwykle ważna, ponieważ akcesoria mają bezpośredni kontakt z naszą skórą. Przenosimy wraz z nimi nie tylko produkty kosmetyczne, ale sebum, brud i miliony bakterii. Pędzle do podkładu, korektora, kremu powinnyśmy myć nawet każdego dnia. Inaczej jest z tymi, do produktów sypkich. W ich przypadku wystarczy czyszczenie raz na dwa tygodnie. Nie potrzebujemy do prania pędzli specjalnego płynu. Wystarczy mydło, woda lub odrobina szamponu.

Korzystanie z brudnej szczoteczki do zębów

Płuczemy szczoteczkę do zębów po każdym myciu. Wydaje nam się, że jest czysta, co niekoniecznie ma związek z prawdą. Szczoteczki, które trzymamy w kubkach absorbują kurz i bakterie z otoczenia łazienki. W wilgotny środowisku łatwo rozwijają się na nich bakterie. Dlatego lepiej trzymać je w odpowiednim futerale lub szafce. Nie zapominajmy także, że szczoteczki wymieniamy raz na 2-3 miesiące, co także jest istotnym elementem higieny jamy ustnej i naszego zdrowia.

szczoteczka do zębówW pielęgnacji i higienie nie należy przesadzać, ale dbanie o ciało jest gwarancją nie tylko pięknego wyglądu, lecz przede wszystkim zdrowia. Starajmy się unikać błędów, które nam szkodzą. Postępujmy tak, by nasze ciało zawsze było czyste i atrakcyjne.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: