Metody depilacji – jak wybrać odpowiednią dla siebie?

metody-depilacji

Gładkie ciało to dla wielu osób kwestia nie tylko estetyczna ale także higieniczna. Metod depilacji jest wiele. Jak wybrać odpowiednią dla siebie?

Każda z metod depilacji posiada zarówno wady jak i zalety. Zanim wybierzemy sposób usuwania niechcianego owłosienia, zwróćmy uwagę na specyfikę wszystkich, dostępnych metod.

Tradycyjna maszynka do golenia

Usuwanie owłosienia za pomocą tradycyjnej maszynki do golenia to jedna z najpopularniejszych i najtańszych metod. Golarki znajdziemy w praktycznie każdym sklepie i drogerii. Możemy przebierać w ilościach ostrzy czy ich wielkości. Z ruchomą główką czy bez – każda z nich jest dobra do depilacji. Wielkim minusem jest nietrwały efekt. Takie urządzenie wymaga nawet codziennego golenia. Nowe, wyrastające włoski są mocniejsze i mogą wrastać w skórę. Golarką możemy także podrażnić skórę bądź ją skaleczyć. Podczas wykonywania depilacji maszynką należy używać pianek czy żeli, które umożliwią dobry poślizg. Skórę zaś, warto nawilżać każdorazowo po goleniu.

Plastry do depilacji

Plastry do depilacji są równie popularną formą depilacji. Specjalne plastry dostępne są w drogeriach. Zwykle po ogrzaniu w dłoniach, przykleja się je na określone partie ciała. Na rynku dostępne są zarówno plastry do depilacji ciała oraz twarzy. Niestety jest to dość bolesna metoda, ponieważ odczuwa się moment oderwania plastra, zawierającego wosk. Metoda jest skuteczna. Włosy odrastają słabsze, a z biegiem czasu mogą znacząco się przerzedzić. Nieumiejętne oderwanie plastra może jednak podrażnić naszą skórę, więc podczas depilacji, należy zastosować się do zaleceń producenta.

Kremy depilujące

Producenci oferują także kremy do depilacji. W tym przypadku, depilacja polega na zaaplikowaniu kremu na wybraną część ciała i odczekaniu kilku minut. Po upływie określonego czasu, krem należy ściągnąć specjalną szpatułką, gąbką lub spłukać wodą. Zawarte w nich substancje chemiczne rozpuszczają włoski ale często uczulają. Osoby z wrażliwą skórą powinny uważać na tę metodę.

Elektryczne depilatory

Depilację możemy wykonać za pomocą sprzętu elektrycznego. Specjalne depilatory pozwalają wyrwanie włosów wraz z ich cebulkami. Efekt gładkiego ciała utrzymuje się nawet do 4 tygodni. Zabieg z użyciem depilatora bywa jednak bolesny. Sama metoda wymaga zakupu depilatora, co także nie jest małym wydatkiem.

Depilacja woskiemdepilacja

Wosk służy do depilacji całego ciała. Możemy usunąć nim włosy z dowolnej jego części. Można stosować go na ciepło i na zimno. Depilację woskiem oferują gabinety kosmetyczne ale równie dobrze możemy zrobić taki zabieg w domu. Jest on bardzo bolesny ale za to skuteczny. Wosk pozostawia gładką skórę na długi czas. Zabiegu nie poleca się osobom z żylakami nóg czy popękanymi naczynkami.

PODZIEL SIĘ: