Jakie nawyki sprzyjają powstawaniu infekcji intymnych?

higiena

Infekcje intymne mogą być bardzo nieprzyjemne. Nasze narządy są wrażliwe i narażone na różne czynniki. Jakie nawyki sprzyjają powstawaniu uciążliwych infekcji?

Złe nawyki

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważnym elementem wpływającym na nasze zdrowie jest odpowiednia bielizna. Dobrze dobrana zapewni poczucie komfortu i wygody. Bielizna nie powinna być zbyt obcisła, co uchroni przed obtarciami i zaczerwienieniem. Wykonana z naturalnych włókien pozwoli skórze oddychać. Niektóre materiały mogą nas uczulać, co także może wywoływać infekcje. Istotny jest także krój. Stringi czy zbyt mocno wycięte figi mogą wpijać się w skórę, powodując bolesne podrażnienia.

Środki piorące, których używamy mogą być przyczyną podrażnień. Ich składniki mogą okazać się zbyt silne dla delikatnej skóry. Do prania warto zastosować płyny albo specjalne środki do prania delikatnych tkanin.

Niestosowanie płynów do higieny intymnej także bywają powodem infekcji intymnych. Z drugiej strony zbytnia dbałość o higienę także działa niekorzystnie. Do pielęgnacji warto wybrać delikatne płyny i żele, pamiętając aby nie przesadzać z ich ilością.kobieta

Właściwe podmywanie zapewni nam ochronę przed szkodliwymi bakteriami. Pamiętajmy, że należy wykonywać je zawsze od przodu do tyłu. Najlepiej robić to dłonią, gdyż powierzchnia gąbek i myjek może  podrażniać skórę oraz jest znakomitym siedliskiem dla grzybów i bakterii.

Pachnące środki higieniczne nie są zbyt dobre dla wrażliwej skóry. Zbyt duża ilość różnych zapachów może podrażniać.  Wybierajmy te wkładki czy podpaski, które nie mają w sobie zbędnych substancji zapachowych.

Terapia antybiotykami może zabijać bakterie kwasu mlekowego. Jest on niezbędny do utrzymania prawidłowego pH pochwy. Zbyt częste przyjmowanie antybiotyków niesie ze sobą ryzyko powstawania infekcji.

Intensywne życie seksualne prowadzi czasami do przenoszenia drogą płciową różnych chorób. Częsta zmiana partnerów zwiększa takie ryzyko bardziej niż stosunki ze stałym partnerem.

PODZIEL SIĘ: