Kupujemy perfumy – oryginał a podróbki

perfumy

Łatwo dać się nabić w przysłowiową butelkę, a w tym przypadku w buteleczkę perfum. Na rynku nie brakuje podróbek popularnych zapachów znanych marek. Jak odróżnić oryginał od podróbki?

Perfumy – przedmiot pożądania

Ulubiony zapach to coś, co nas wyróżnia i podkreśla naturalne piękno. Perfumy stosujemy także, by zwiększyć swoją atrakcyjność w oczach, a właściwie węchu innych. Udowodniono bowiem, że zapach działa niczym feromon, który potrafi przyciągać oraz wzbudzać pożądanie. Do tej pory produkuje się kultowe zapachy, które wciąż pozostają jednymi z najbardziej modnych i uwielbianych. Producenci kosmetyków sprytnie podchodząc do biznesu, wykorzystują brak czujności i spostrzegawczości swoich klientów. Oferują im perfumy, które łudząco przypominają te markowe. I choć zapach jest bardzo często trudny do odróżnienia, drobne szczegóły pozwalają uniknąć zakupowej wpadki. Jak odróżnić oryginał od marnej podróbki?

Opakowanie ma znaczenie

Już samo opakowanie perfum powinno zwrócić naszą uwagę. Oryginalnie zapakowane kosmetyki tego typu zawsze są owinięte w przeźroczystą folię. Ważne jest miejsce jej sklejenia. Przy markowych perfumach, będzie ono zlokalizowane z prawej strony kartonowego pudełka. W innym wypadku możemy wysunąć podejrzenie, że to nie jest oryginalny produkt. Kartonik także powinien być solidnie wykonany, z grubszego papieru, które nie rozleci się zaraz po otwarciu. Wszelkie napisy, symbole marki, logo powinny się zgadzać. Ich rozmieszczenie także ma znaczenie. Jeśli znajdziemy nawet najmniejsze błędy w pisowni nazwy czy kolor opakowania będzie inny niż zwykle, dokładnie zweryfikujmy dane perfumy. Kupując podróbkę tylko stracimy pieniądze, ponieważ zapach, nawet jeśli będzie zbliżony, nie utrzyma się na ciele tak długo, jak oryginał.

Flakonik perfum

Flakonik to swoista wizytówka marki, dlatego producenci dbają, by buteleczki były wykonane porządnie. Do dziś kojarzymy słynny flakon perfum J’adore Diora, nawiązujący do paryskiego szyku. Kupując perfumy zwróćmy uwagę na wszystkie detale buteleczki, kolor szkła czy napisy. Dobra marka nigdy na tym nie oszczędza, co da się zauważyć gołym okiem. Na spodzie opakowania perfum znajdziemy numer seryjny, jego brak może świadczyć, że pochodzą z nielegalnego źródła lub zostały podrobione.

Niezwykły zapach

oryginałZapach prawdziwych perfum uwalnia się powoli. Z czasem zaczynamy odczuwać poszczególne nuty danych perfum. W przypadku podróbek sytuacja wygląda nieco inaczej. Od razu po spryskaniu skóry poczujemy intensywny zapach, który zniknie szybciej, niż myślimy. Oryginał utrzymuje się na ciele dość długo, często przesiąka także ubrania. Niewielka ilość takich perfum wystarczy, by rozniósł się niezwykły aromat. Kupując podróbki, w rezultacie częściej będziemy to robić, ponieważ ze względu na krótkotrwały zapach, szybciej je zużyjemy.

Kilka cennych uwag pomoże w wyborze oryginalnych perfum, które będą uwodzić swoim zapachem przez długi czas, a urocze opakowania będą zdobić nasze toaletki. Kupujmy więc mądrze i nie dajmy się nabić w żaden flakonik.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: