Jak dopasować brwi do kształtu twarzy?

kształt twarzy

Każda twarz jest inna, ma inny kształt, więc także brwi powinny mieć określoną formę. Ich właściwy kształt jest w stanie optycznie wymodelować twarz. Jak dopasować brwi do kształtu twarzy?

Kształt twarzy a brwi

Podążamy za modą, ale pamiętajmy, że to co modne, nie zawsze odpowiada naszej urodzie. Nie musimy ślepo brnąć za trendami, by wyglądać pięknie i atrakcyjnie. Przede wszystkim należy znać kształt swojej twarzy, by odpowiednio móc go modelować. Kształt brwi to ważny element wyglądu, który może popsuć lub naprawić nasz makijaż. Często zbyt mocno wyrywamy włoski, zostawiając bardzo cienką linię brwi, lub zbyt ostro ją obrysowujemy, tworząc wręcz komiczny wyraz twarzy. Nasz makijaż powinien być naturalny, tak samo jak forma brwi. Nie chodzi nam o uzyskanie teatralnego efektu. Mamy podobać się sobie, a dopiero potem innym. W końcu to nasza twarz i nasze brwi.

Aby dobrze je dopasować, najlepiej zmierzyć swoją twarz. Określimy w ten sposób kształt. Twarz mierzymy od czubka czoła do brody, dzielimy na trzy części otrzymaną długość i mierzymy odległość od końca nosa do brody. Teraz w zależności od wyniku możemy określić kształt twarzy. Przy większej drugiej wartości mamy styczność z twarzą pociągłą. Za wynikiem odwrotnym stoi okrągła, zaś równe wartości wskazują na owalną twarz. Posiadaczki owalnego kształtu mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ każdy kształt brwi będzie prezentował się dobrze. Pamiętajmy, że brwi nie mogą być nadmiernie wyskubane. Zawsze usuwamy włoski z dolnej części, nie odwrotnie. Wcześniej warto narysować sobie pożądany kształt kredką, co pozwoli trzymać pewne granice. Skóra wokół brwi jest delikatna, więc najlepiej zabezpieczyć ją kremem, by zaczerwienie szybciej ustąpiło. Jeśli nie mamy wprawy w depilacji brwi, udajmy się do salonu kostycznego. Wiele salonów fryzjerskich również oferuje taką usługę, łącznie z henną brwi.

Kosmetyki do stylizacji brwi

W stylizacji brwi, czyli nadaniu im odpowiedniego kształtu pomogą kosmetyki. Na rynku coraz więcej produktów, które pomogą w podrasowaniu naszych brwi, w zależności od okazji i efektu jaki chcemy uzyskać. Popularne są kredki, które zwykle zaopatrzone są w specjalny grzebyk lub spiralę, ułatwiające rozczesanie włosków i rozprowadzenie kosmetyku. Inną opcją są formuły żelowe, które przypominają typową maskarę. Mogą nadać włoskom kolor czy sam błysk. Dodatkowo zawierają niekiedy witaminy i inne substancje wzmacniające. Dzięki nim brwi lepiej rosną. W sklepach dostaniemy także całe zestawy do stylizacji brwi. W ich składzie znajdziemy pęsetę, wosk czy cienie w różnych odcieniach, kolor dopasowujemy do koloru karnacji i naturalnej barwy brwi. kształt brwiŁatwo o zbyt karykaturalny efekt, dlatego starajmy się dobrze dobrać odcień. Puder do brwi czy cienie w odcieniach brązów sprawdzą się doskonale. Dla leniwych polecamy hennę. To nic innego jak naturalne farbowanie brwi, które z powodzeniem wykonamy w warunkach domowych. Efekt nie utrzymuje się może miesiącami, ale pozwala uniknąć codziennego makijażu brwi. Od nas zależy co wybierzemy, ciesząc się pięknymi i naturalnymi brwiami.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: