Akcesoria do mycia – jakie wybrać?

akcesoria do mycia

Dbając o higienę swojego ciała oraz otoczenia, używamy przeróżnych przedmiotów, które nam to ułatwiają. Akcesoria do mycia to dla niektórych zbędne gadżety, a dla innych obowiązkowe przedmioty. Jakie wybrać?

Akcesoria do mycia

Poruszają temat higieny nie będziemy ograniczać się tylko do ciała. Każdego dnia myjemy nie tylko swoją skórę, ale naczynia, z których korzystamy. To bardzo ważne ponieważ mają one bezpośredni kontakt z naszym organizmem. Tak jak my, nasze otoczenie także powinno być czyste i bezpieczne. W utrzymaniu wspomnianej czystości pomagają nam praktyczne akcesoria. Na które warto zwrócić uwagę? Jaki dają efekt i czy warto je kupić?

Akcesoria do mycia ciała

Higiena ciała jest podstawą zdrowia, dobrego wyglądu i samopoczucia. Sama woda i mydło wystarczą, ale jeśli możemy wykorzystać dostępne na rynku akcesoria, to dlaczego tego nie uczynić? Producenci oferują różne akcesoria do mycia ciała, od tradycyjnych gąbek, po wymyślne szczoteczki.

Gąbki

Zwykła gąbka to najtańsza opcja, chyba że wybierzemy gąbkę naturalna, której cena może nasz odrobinę zaskoczyć. Syntetyczne gąbki są wykonane ze sztucznych tworzyw. Co prawda są miękkie i ładne. Dostępne są w wielu kolorach i kształtach, które możemy dostosować do wystroju naszej łazienki. Jednak osiadają się na nich bakterie, przez co są niehigieniczne i często należy je wymieniać. Szybko się niszczą i przez to wyglądają nieestetycznie. Alternatywą są gąbki naturalne. Jak sama nazwa wskazuje, wykonane z naturalnych surowców służą nam przez dłuższy czas i są o wiele bardziej praktyczne, ze względów higienicznych. Osiedla się na nich zdecydowanie mniej bakterii. Gąbki tego typu są miękkie w dotyku i delikatne. Polecane są szczególnie do skóry twarzy, która wymaga szczególnej pielęgnacji. Tego typu gąbki wymieniamy co kilka miesięcy. Pamiętajmy, że do skóry twarzy jest nam potrzebna osobna gąbka, co pozwoli nam zachować pełną higienę.

Myjki do kąpieli

Do kąpieli czy pod prysznic możemy używać także myjki. Tutaj przeważają wersje syntetyczne. Myjka jest miękka w dotyku i ułatwia rozprowadzenie żelu czy mydła. Wymiana myjaki raz w miesiącu powinna być koniecznością, tak jak w przypadku gąbki. Tego typu akcesoria są nieco droższe niż gąbki. Ważne jest utrzymanie ich higieny. Po każdym myciu należy dokładnie opłukać myjkę i odwiesić ją do wyschnięcia w suche miejsce, np. na grzejnik. Nadmiar wody można wcześniej odcisnąć przy pomocy ręcznika.

Rękawice do mycia

Rękawica do mycia to wspaniały gadżet do masażu skóry. Nieco szorstki materiał czy specjalne wypustki mogą zastąpić nam peeling ciała. Dokładnie usuną martwy naskórek i poprawią krążenie krwi. Dzięki nim skóra będzie jędrna i elastyczna. Rękawice należy prać, ponieważ na nich także osiadają się bakterie, resztki naskórka, kurz czy brud. Co kilka miesięcy warto wymienić rękawicę do mycia na nową.

Akcesoria do mycia naczyń

Na tradycyjnej gąbce do naczyń znajduje się ponoć więcej bakterii niż w toalecie. Bez wątpienia akcesoria do mycia naczyń są niezbędne, by dokładnie wyczyścić talerze, garnki oraz sztućce. W przypadku ciała, ręka będzie samowystarczalna, ale z naczyniami moglibyśmy stracić piękne paznokcie i zadbane dłonie. Co warto mieć w kuchni?

Gąbki do naczyń

Gąbki do naczyń to najbardziej powszechne przedmioty do mycia. Znajdziemy je w większości domów. Wykonane z syntetycznych materiałów, składają się zwykle z miękkiej części i nieco cieńszej, szorstkiej, do trudnych zabrudzeń. Gąbki warto wymieniać tak często, jak tylko uważamy. Szybko się zużywają, ale za to kosztują grosze.

Zmywaki

akcesoriaZmywaki to sztuczne, dość szorstkie tworzywa, stworzone do usuwania zaschniętych zabrudzeń. Wyszorujemy nimi przypalone garnki i zeschnięte resztki obiadu z poprzedniego dnia. Ale na zmywaki musimy uważać, ponieważ mogą uszkodzić powierzchnię innych tworzyw, pozostawiając zarysowania na naszych ulubionych garnkach.

Szczotki do mycia

Wszelkiego rodzaju szczotki do mycia służą do usuwania brudu z trudno dostępnych miejsc. Umyjemy z ich pomocą butelki, słoiki, sitka i tego typu naczynia. W kuchni warto mieć szczoteczkę, która dojdzie tam, gdzie tradycyjna gąbka nie da rady.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: