Jak wykorzystać płyn do płukania jamy ustnej?

Oczywiście chodzi nam o nieco inne zastosowania, niż pierwotne przeznaczenie produktu, jakim jest płyn do płukania jamy ustnej. W praktycznym świecie liczą się praktyczne rozwiązania. Chcecie je poznać?

Niezwykły płyn do płukania usta

Niby nic takiego, ot produkt wart kilka czy też kilkanaście złotych, dostępny w każdej drogerii i markecie. Płyn do płukania jamy ustnej – zwykły produkt, z niezwykłym zastosowaniem. Jak sama nazwa wskazuje, służy do płukania jamy ustnej. Czynność ta jest elementem prawidłowej higieny jamy ustnej. Dzięki niej, zyskujemy pewność, że pozbyliśmy się niechcianych bakterii. Odświeżamy także oddech, zapewniają sobie uczucie czystości i wysoki poziom komfortu. Ale jak się okazuje, znany produkt ma też inne zastosowania. Do czego możemy go wykorzystać?

Na problemy skórne

Grzybica stóp to jeden z najbardziej uciążliwych problemów skórnych. Stopy swędzą, co nie jest przyjemne. Dodatkowo skóra jest widocznie zaczerwieniona. Grzybica może pojawić się nagle, np. po wizycie na basenie czy kąpielisku miejskim. Gdy w zanadrzu nie mamy specjalistycznych środków, sięgnijmy po płyn do płukania ust. Płyn mieszamy z octem, w rożnej proporcji i przemywamy nim podrażnioną skórę stóp. W końcu ma właściwości odkażające, więc z pewnością pomoże na objawy choroby. Płyn do płukania ust nadaje się do przemycia ran w sytuacji awaryjnej, kiedy nie mamy wody utlenionej. Dzięki zawartości alkoholu odkazi ranę oraz ewentualne narzędzia, np. igłę do szycia. Wyczyścimy nim dobrze szczoteczkę do zębów czy pojemnik na aparat ortodontyczny.

W walce z potem i łupieżem

Kto by pomyślał, że płyn do płukania jamy ustnej może zastąpić antyperspirant. Szybko zredukuje nieprzyjemny zapach i bakterie. Nie znaczy to, że mamy zastąpić nim ulubiony sztyft, ale w miejscu, gdzie zabraknie nam antyperspirantu, zawsze możemy poratować się tą metodą. W sklepach znajdziemy mnóstwo specyfików na łupież. Dla tych, którzy do tej pory nie wygrali tej uporczywej walki, mamy łatwy sposób. Wystarczy wymieszać płyn z wodą i stosować na włosy kilka razy w tygodniu.

Dla świeżego wyglądu kwiatów

Świeże, cięte kwiaty są piękne, ale doskonale wiemy, że szybo tracą swój urok. I tak zwiędną, ale mamy sposób, na wydłużenie ich świeżego wyglądu. Wystarczy dodać do wody odrobinę płynu do płukania ust. Zadziała niczym aspiryna czy moneta wrzucona do wazonu. Alkohol zawarty w płynie do płukania ust doskonale poradzi sobie z bakteriami. A my dłużej będziemy mogli cieszyć się pięknem kwiatów.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: