Akcesoria do higieny rąk i paznokci

akcesoria do higieny rąk i paznokci

Zadbane dłonie to wizytówka każdego człowieka.Akcesoria do higieny rąk i paznokci pomagają nam utrzymać ich atrakcyjny stan. Które z nich warto mieć w swojej kosmetyczce?

W temacie higieny rąk i paznokci

Ręce są narażone na bakterie, które znajdują się dosłownie wszędzie. W autobusie, w domu czy w pracy dotykamy równych przedmiotów. W miejscach publicznych czynią to tysiące albo miliony. Przez to przenosimy brud, naskórek i mnóstwo bakterii. Higiena rąk i paznokci okazuje się więc niezwykle ważna. Jedna częste mycie rak to nie wszystko. Istnieją akcesoria, które pomagają nam zadbać o ręce i paznokcie, by zawsze były czyste i wyglądały schludnie.

Nożyczki i obcinacz do paznokci

Długie paznokcie już dawno wyszły z mody. W najnowszych trendach królują krótkie lub średniej długości paznokcie. Wiele zawodów wymaga także krótko obcięte paznokcie, co zapewnia nie tylko higienę ale wygodę pracy. Nożyczki lub obcinacz do paznokci to sprzęt, który pomoże nam przyciąć je na dowolną długość.

Pilnik do paznokci

Obcięte paznokcie to nie wszystko. Aby nadać im odpowiedni kształt, potrzebny jest pilnik do paznokci. Pozwala na wyrównanie płytki i jej wypolerowanie, jeśli sięgniemy po gładki pilnik polerujący. Pilniczek warto mieć w torebce, ponieważ przyda nam się, gdy przypadkiem złamie nam się paznokieć.

Szczoteczka do rąk i paznokci

Szczoteczka do rąk i paznokci to niewielkie akcesorium, które warto kupić. Szczoteczką dokładnie umyjemy dłonie. Pozbędziemy się także brudu spod paznokci. Tego typu szczoteczki mają odpowiednio delikatne włosie, przez co nie podrażnimy skóry dłoni.

Rękawiczki bawełniane

obcinacz do paznokciBawełniane rękawiczki to gadżet, który pokochają zwolenniczki zadbanych i gładkich dłoni. Rękawiczki sprawdzają się przy zabiegach dłoni, także tych domowych. Wystarczy, że na noc nałożymy grubszą niż zwykle warstwę kremu do rak lub specjalną maskę na dłonie. Następnie założymy rękawiczki, by rano móc cieszyć się odżywioną i nawilżoną skórą dłoni.

Akcesoria do higieny rąk i paznokci to gadżety, które powinien posiadać każdy z nas. Dzięki nim nasze dłonie będą w pełni zadbane i wypielęgnowane.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: