Jak usunąć plamy z lakieru do paznokci?

plama z lakieru do paznokci

Każda kobieta zna ten ból, kiedy kropelki ulubionego lakieru spadną na nowe jeansy czy dywan. My wiemy jak usunąć plamy z lakieru do paznokci!

Nieestetyczne plamy

Plamy to czasem niewielki a niekiedy dość spory problem. Ich usunięcie nie zawsze należy do łatwych zadań. Plama po czerwonym winie czy farbie olejnej może zniszczyć ulubione ubranie. Zwykły proszek do prania, woda czy mydło to dobre środki piorące, jednak na nietypowe plamy potrzeba znacznie skuteczniejszych sposobów.

Jak usunąć plamy z lakieru do paznokci?

Plama z lakieru do paznokci wcale nie musi szpecić dywanu czy bluzki. Ślady po malowaniu paznokci, które wymsknęło się spod kontroli, możemy usunąć. Plamy z lakieru do paznokci usuniemy za pomocą zmywacza. Tutaj jednak musimy uważać na tkaniny kolorowe, które mogą się odbarwić. Wcześniej najlepiej wykonać próbę na niewielkim fragmencie materiału. Plamę polewamy acetonem do momentu, aż plama zniknie. Następnie pierzemy ubranie, by pozbyć się zapachu zmywacza. Jako środek odplamiający sprawdzi się także płyn czyszczący. Wystarczy nałożyć go na plamę, pocierając od brzegów do jej środka. Po wyschnięciu przecieramy miejsce ręcznikiem i wygładzamy je. jak usunąć plamyZeschnięty lakier do paznokci usunie lakier do włosów. Spryskaną powierzchnię należy delikatnie zeskrobać szczoteczką do zębów. Zdarzyć się może, że lakier wyleje się nam na skórę czy zamsz. Wtedy możemy zeskrobać go gumką do mazania. Plamy z lakieru na dywanie, usunie zmywacz do paznokci. Poplamione miejsce należy pocierać szmatką, nasączoną zmywaczem. Lakier powinien zniknąć wtedy bez śladu a my zyskamy czystą powierzchnię.

Lakier do paznokci potrafi narobić niezłych plam. Ale nie ma takich zabrudzeń, których nie dałoby się usunąć. Używając odpowiednich metod i środków, z powodzeniem usuniemy każdą plamę, nawet tą z lakieru do paznokci.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: